Bitcoin 28 bin seviyesini aştı

Bitcoin, hafta sonu %5’den fazla yükselerek yatırımcılarını morallendirdi. Bir süredir oldukça dar bir bant aralığında ve düşük hacimle fiyatlanan Bitcoin, ABD’de son dönemde gündemin bir numaralı sorunu olarak görülen borç tavanı krizinin çözülmesiyle 3 hafta sonra ilk kez 28 bin seviyesini aştı.

Bitcoin 28 bin seviyesini aştı - Sayfa 1

Yeni güne de yükselişle başlayan Bitcoin, 28.500 dolar seviyelerini test etse de şu sıralar 28.100 dolar bölgesinden alıcı buluyor. Ethereum da benzer şekilde %5’den fazla yükselerek 1.900 doların hemen üzerinde fiyatlanıyor.

1 7
 
Bitcoin 28 bin seviyesini aştı - Sayfa 2

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak’ın hazırladığı değerlendirmede kripto para piyasasındaki gelişmeler yer alıyor.

2 7
 
Bitcoin 28 bin seviyesini aştı - Sayfa 3

Hacimsiz ve yatırımcıları yoran son üç haftanın ardından yeni hafta, haber akışı açısından olumlu başladı. Ayrıca bu hafta kripto para piyasası için yeni gelişmeler de olacak. Kısa vadede en önemli sorun olan ve tüm dünya piyasalarını baskı altına alan ABD borçlanma tavanı uygulaması 1 Ocak 2025’e kadar askıya alındı ve sorun kısa vadede kısmen çözüldü. Haber küresel piyasaları olumlu etkiledi vekripto para piyasası da %5’den fazla primlenerek kısa sürede en çok getiri sağlayan yatırım aracı oldu.

3 7
 
Bitcoin 28 bin seviyesini aştı - Sayfa 4

Öte yandan geçtiğimiz hafta ABD’nin en büyük bankalarından JP Morgan’ın analistlerinin Bitcoin için 45 bin dolar hedefi belirtmesi, Tayland özelinde Asya ülkelerinde kripto para yatırımının artması ve çeşitli borsaların lisans alması, Dubai’nin küresel çapta bir kripto merkezi olma gibi haberler gündemin ön sıralarında yer aldı. Bu hafta ise kripto para piyasasını etkileyen gelişme Hong Kong’un kripto paralara izin vermesi ve borsaların ülke içerisinde faaliyet göstermeye başlaması olarak öne çıkıyor.

4 7