Bayram ikramiyesi artacak mı? Bakan Bilgin tarih verip açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Bu bir ücret türü veya bir şey şey değildir, şu an için gündemimizde bu yok. İkramiye bin 100 lira olarak 28-29 Nisan'da ödenecek." dedi

Bayram ikramiyesi artacak mı? Bakan Bilgin tarih verip açıkladı
Son Güncelleme: 19 Nisan 2022 Salı 12:43
19 Nisan 2022 Salı 12:27

Katıldığı bir programda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyeleri ve asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin'in konuşmasından satır başları şöyle:

ÜRETİM SÜRECİNE KATILIM PROGRAMI

"Geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığımız üretim sürecine katılım programımızın adını istihdama verdiğimiz önemden yola çıkarak o şekilde belirledik. Gaziantep'te başlattık ve sanayi illerini seçerek ilerleyeceğiz. Amacımız işsiz sayısını azaltmak. Türkiye büyümesini gerçekleştiren bir ülke. Ekonomide dalgalanma var ama yolumuza devam ediyoruz. Bu bir kurs, eğitim v.s. değil doğrudan istihdam yaratan bir proje. Bazı şartlar var merak edenler İŞKUR'un sitesinden takip edebilir. Bu proje bir yıl istihdam garantisini kapsayan bir proje. İşveren elemanını kendi yetiştirecek, biz destekleyeceğiz.

İşbaşı eğitim programında istihdam garantisi şart olacak. Burada bir kaynak sorunu yok. Önemli olan sanayinin talep ettiği istihdamı yaratmak.

BAYRAM İKRAMİYESİ ARTACAK MI?

Bu konuda henüz bir kararımız yok. İkramiye bin 100 lira olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek. İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar lira. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum.

Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok."

Yorumlar