Bakan Selçuk’tan kıdem tazminatı açıklaması

Kıdem tazminatında yeni sisteme ilişkin konuşan Bakan Selçuk, “Burada en önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması.” dedi

Bakan Selçuk’tan kıdem tazminatı açıklaması
Son Güncelleme: 18 Nisan 2019 Perşembe 15:28
18 Nisan 2019 Perşembe 15:25

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Memur-Sen tarafından düzenlenen “İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar konulu konferansta konuştu. Kıdem tazminatı düzenlemesine değinen Bakan Selçuk, bunu  sadece bugünün konusu olmadığını, eskiden beri hep gündemde olduğunu belirtti.

Kıdem tazminatının Yeni Ekonomi Programı’nda da yer aldığını söyleyen Bakan Selçuk, “Son açıklanan yapısal dönüşüm adımları çerçevesinde çalışmalarımızı başlattık. Burada en önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması. Dolayısıyla tüm sosyal tarafların uzlaşısıyla her tarafın müsterih olacağı, ülkemizin, işverenimizin, çalışanlarımızın ve çalışma hayatımızın faydasına olacak, herkesin mutlu olacağı bir düzenlemeyi, bir çözümü bulacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim." ifadelerini kullandı.

Teknolojik gelişim sürecinin yeni imkan ve fırsatlar sunarken diğer taraftan da bazı tehditleri beraberinde getirdiğine dikkati çeken Selçuk, "Ailelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, ilgili tüm taraflarla insanlık tarihini yeniden şekillendiren bu değişimi en iyi şekilde yönetmek zorundayız. Toplum olarak bu süreci doğru yönetebilir, neslimizi yeni koşullara uygun bir şekilde hazırlar ve yetiştirirsek eğer, sadece ülkemize değil insanlığa da büyük bir katkımız sunmuş oluruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar