Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücreti 8 bin 506 TL olarak açıklamasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Bakan Nebati, "Enflasyonla mücadelemizi ve enflasyondan vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmesini engellemeyi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması!
Son Güncelleme: 22 Aralık 2022 Perşembe 16:20
22 Aralık 2022 Perşembe 16:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretin 8506 TL olduğunu açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya adresinden paylaşımlarda bulundu.

Bakan Nebati'nin açıklamaları şu şekilde:

Yeni asgari ücretin başta işçilerimiz olmak üzere tüm paydaşlara hayırlı olmasını dilerim.

Bildiğiniz üzere, 2022 yılında asgari ücretten gelir ve damga vergisi kesintisini kaldırmış ve bu uygulamayı tüm ücret gelirleri için geçerli kılmıştık.

Vurgulamak isterim ki, bu artış Orta Vadeli Program çerçevesinde yüzde 24,9 olarak öngördüğümüz 2023 yılsonu enflasyon oranının oldukça üzerinde bir seviyeye tekabül etmektedir.

Bu yaklaşımla, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücreti, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da açıklandığı üzere net 8.506,80 TL'ye yükseltmiş bulunuyoruz. Böylece asgari ücreti geçtiğimiz Ocak ayına göre yüzde 100, Temmuz ayına göre ise yüzde 54,7 artırmış olduk.

 

Enflasyonla mücadelemizi ve enflasyondan vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmesini engellemeyi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.

2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesinde bir yandan 85 milyonu aşkın vatandaşımızın refahını gözetirken, diğer yandan üretim çarklarının ülke ekonomimizin potansiyelini üst seviyelere taşıyacak şekilde işlemeye devam etmesini sağlıyoruz.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar