Annelere 400 tl çocuk bakım desteği - Annelere 400 tl maaş

Annelere 400 tl çocuk bakım desteği müjdesini Bakan Jülide Sarıeroğlu verdi. İŞKUR kurslarına katılan Annelere 400 tl maaş bağlanacağını beliten Sarıeroğlu iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının taleplerine de dinledi. İşte annelere 400 tl maaş şartları...

Annelere 400 tl çocuk bakım desteği - Annelere 400 tl maaş
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:51
26 Mart 2018 Pazartesi 12:38

Annelere 400 tl çocuk bakım desteği verileceğini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu şuan verilen cep harçlığının yanı sıra İŞKUR kurslarına katılan annelere 400 tl maaş bağlanacağını belirtti. Bakan Sarıeroğlu, Annelere 400tl maaş şartları ise çocukların 2-5 yaş aralığında olması gerektiği ve İŞKUR kurslarına katılma şartı arandığını da belirtti.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti ErzincanKadın Kolları Başkanlığı’nın, 5’inci Kadın Kolları Olağan Kongresine katıldı. Kongre sonrası toplantı ile temaslarda bulunmak üzere Erzincan’a gelen Bakan Sarıeroğlu, kadınlara 400 TL çocuk bakım desteği müjdesi verdi.

Bakan Sarıeroğlu Erzincan ziyaretinde ilk olarak Erzincanlı iş adamları ve sivil toplum kuruluşları ile çalışma hayatı ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının istek ve taleplerini dinleyen Bakan Sarıeroğlu, soruları da cevaplandırdı.


Ardından Bakan Sarıeroğlu, Erzincan da en fazla istihdam, kurum vergisi, gelirler vergisi ve en fazla ihracat yapan firmalara teşekkür belgesi hediye etti.

Bakan Sarıeroğlu buradaki programının ardından Afrin Gazisi Piyade Uzman Çavuş Selim Karabina’yı evinde ziyaret etti Daha sonra ise AK Parti Erzincan Kadın Kolları Başkanlığı’nın 5’inci Kadın Kolları Olağan Kongresine katıldı.

Erzincan Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen programda Bakan Sarıeroğlu’na Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve partililer eşlik etti.

"Neyin ne olduğunu milletimiz çok iyi biliyor"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kongrede yaptığı konuşmada vesayet odaklarıyla mücadelenin 15 yıldır sürdüğünü fakat pusuda bekleyenlerin olduğunu buna rağmen 2019 seçimlerinin pusuda bekleyenlere fırsat vermemenin tarihi olacağını kaydetti. Bakan Sarıeroğlu, “Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı bire anket yaptırdım. Şimdide İŞ-KUR ile alakalı yapılıyor. Muhalefet anca anca konuşuyor. Normalde ben çok polemik işlere giren o kadar çok işimiz varki bu işin arasında böyle onlara cevap vererek, polemiklere girerek, bizim enerjimizi düşürüp bize zaman kaybı yaşatmaya çalışıyorlar. Biz bu tuzağa da düşmüyoruz. Ama maalesef görüyorsunuz algılarla, yanlış bilgilerle, eksik bilgilerle, yalan bilgilerle milletimizi aldatmaya çalışıyorlar. Milletimizi aldatmaya çalıştıkları her konuda vatandaşlarımız sokakta, hastanede, okulda o hizmeti alıyorlar. Neyin ne olduğunu milletimiz çok iyi biliyor.” diye konuştu.

Annelere 400 tl maaş

Konuşmasında yeni bir uygulamaya geçildiğini bildiren Bakan Sarıeroğlu, 2-5 yaş arasında çocuğu olan kadınların İş-Kur’un İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim kurs ve programlarına katılmaları dâhilinde şuan verilen cep harçlığının yanı sıra artık 400 TL çocuk bakım desteği vermeye başlanacağının müjdesini de verdi.
Kongrede Bakan Sarıeroğlu’nun konuşmasının ardından tek aday olan Gülseren Narbay, Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar