BDDK karar aldı! 3 yeni banka kuruluyor

BDDK'nın almış olduğu kararla ve 3 milyar TL'lik sermaye ile Marin ve Aytemiz Yatırım Bankaları kurulacak. BDDK'nın izniyle, Adil Katılım Bankası AŞ'nin kurulmasına onay verildi.

BDDK karar aldı! 3 yeni banka kuruluyor
Son Güncelleme: 25 Mayıs 2024 Cumartesi 12:57
25 Mayıs 2024 Cumartesi 12:54

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finans sektöründe yeni bir dönemi başlatıyor.

3 YENİ BANKA KURULUYOR

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarla, sektöre yeni aktörler geliyor. İlk kararda, Marin Yatırım Bankası AŞ ve Aytemiz Yatırım Bankası AŞ'nin kurulmasına izin verildiği belirtildi.

Bu bankaların toplam sermayesi 3 milyar TL olarak belirlendi. Kurucu ortaklar arasında Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu, Yavuz Duranoğlu ve Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ gibi önemli isimler bulunuyor.

YENİ BİR AKTÖR: ADİL KATILIM BANKASI AŞ

Diğer bir kararla birlikte, dijital bankacılık sektörüne de yeni bir oyuncu katılıyor. BDDK'nın izniyle, Adil Katılım Bankası AŞ'nin kurulmasına onay verildi. Bu bankanın kuruluş sermayesi 3 milyar TL olarak belirlendi.

Adil Katılım Bankası AŞ, dijital bankacılık yönetmeliğinde belirtilen esaslara uygun olarak faaliyet gösterecek.

Kurucu ortaklar arasında Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan gibi deneyimli isimler yer alıyor. Bu adım, dijital bankacılık alanında rekabeti artırarak müşterilere daha geniş bir hizmet yelpazesi sunmayı hedefliyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar