İzmir’de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

AFAD, Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini aktardı. İzmir açıklarında yaşanan depremin, çevre illerde de hissedildiği belirtildi. İzmir Valisi Süleyman Elban, "Valiliğimize bildirilen bir olumsuzluk yoktur" açıklamasında bulundu

İzmir’de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Son Güncelleme: 27 Ocak 2024 Cumartesi 12:34
27 Ocak 2024 Cumartesi 08:27

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi, Ege Denizi'nde saat 08.19 sıralarında merkez üssü İzmir'in Menderes ilçesi açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.
Kuşadası Körfezi'ndeki sarsıntının derinliğinin 8,51 kilometre olduğu kaydedildi.
 
Vali'den açıklama

İzmir Valisi Süleyman Elban, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İzmirlilere geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Ege Denizi - Kuşadası Körfezi - Menderes merkezli olarak saat 08.19 itibarıyla meydana gelen 5,1 şiddetindeki depremle ilgili Valiliğimize bildirilen bir olumsuzluk yoktur" ifadesini kullandı.
Aydın Valisi Yakup Canbolat ise, "Şu ana kadar yansıyan bir olumsuzluk yok, alan taraması devam ediyor" dedi.
 
AFAD: Saha tarama çalışmaları devam ediyor

AFAD'dan yapılan açıklamada da, şu bilgiler paylaşıldı:
"Ege Denizi’nde, İzmir ilimizin Menderes ilçesi açıklarında saat 08.19’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır.

Saha tarama çalışmaları devam etmekte olup ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar