Genç müzisyen İsmail Değirmenci'nin son sözü ‘Vurma nefes alamıyorum”

Gaziantep'te okul harçlığını çıkartmak için çalıştığı barda dövülerek öldürülen konservatuvar öğrencisi İsmail Değirmenci'nin olay anındaki son görüntüleri Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı soruşturma dosyasında ortaya çıktı. milliyet.com.tr bu dosyaya ulaştı.

Genç müzisyen İsmail Değirmenci'nin son sözü ‘Vurma nefes alamıyorum”
Son Güncelleme: 16 Nisan 2018 Pazartesi 11:57
16 Nisan 2018 Pazartesi 11:55

Genç müzisyen İsmail Değirmenci'nin son sözü ‘Vurma nefes alamıyorum” şeklinde olduğu dosyada belirtildi.

“VURMA NEFES ALAMIYORUM”

Emniyet birimleri yaptıkları çalışmayla cinayetin tüm detaylarını ortaya çıkarttı. Güvenlik kamerası görüntüleri ve görgü tanıklarının anlatımına göre, ‘bahşiş’ nedeniyle başlayan tartışma gece saatlerinde kavgaya dönüştü. 3 katil zanlısı, tekme tokat Değirmenci'ye şiddet uygularken, barın merdivenlerinden aşağı attı. Kendisini toparlayarak kaçmaya çalışan İsmail Değirmenci yere düştü. Otopark görevlisi görgü tanığının yardımıyla kaldırılan Değirmenci, peşinden gelen garsonlar tarafından tekrardan şiddete uğradı ve yere yığıldı. Küfürler yağdırırak tekmelemeye devam eden katil zanlılarına Değirmenci, '' Vurma nefes alamıyorum.'' diyerek son cümlesini kurdu. Daha sonra olay yerinde bayılan Değirmenciyi çevredeki vatandaşlar hastaneye kaldırdı. Değirmenci, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede sabah 09.30’da hayata veda etti.

“BU CİNAYET CANAVARCA HİSLE İŞLENMİŞTİR”

İsmail Değirmenci’nin vahşi bir şekilde öldürüldüğünü söyleyen Değirmenci ailesinin Avukatı Nesrin Tuncel, “3 kuruş para için gencecik çocuğu vahşi bir şekilde öldürdüler. Tutuklama müzekkeresinde 3 katil zanlısı, ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak suçlamasıyla tutuklandı. Bu çocuğu döve döve öldürdüler. Bu cinayeti canavarca hisle işlenmiştir. Tutukluluk gerekçesinin bu nedenle olması gerekiyordu.” dedi.

 

Genç müzisyen İsmail Değirmenci'ye ne oldu, neler yaşandı? 

Gaziantep Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuvar Bölümü son sınıf öğrencisi İsmail Değirmenci, 6 Nisan gecesi, harçlığını çıkarmak için çalıştığı barda müzisyenlere verilen bahşiş olan 'alatura'yı arkadaşlarıyla topladı ve bölüştü. 

Ardından garsonların bu bahşişlerden kendilerine de verilmesi isteği üzerine aralarında tartışma yaşandı. İddiaya göre işletme müdürü Yusuf B. ile garsonlar Mehmet A. ve Mehmet D., İsmail Değirmenci'ye saldırdı. 3 kişi tarafından dövülerek öldürülen Değirmenci, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın zanlıları ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili  Gaziantep Emniyet Müdüğürlüğü'ne bağlı polisler, bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi. Soruşturma dosyasına giren olay anına ait görüntülerde barın kapısına çıkan Değirmenci, daha sonra yaralı vaziyette karanlık sokakta  katil zanlılarından kaçmaya çalışıyor. Katil zanlıları, 100 metre uzaklaştıktan sonrayere yığılan Değirmenci'yi burada da dövmeye devam ediyor.

Genç Müzisyen İsmail Değirmenci Kimdir?

Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı son sınıf öğrencisi iken, çalıştığı barda, bar çalışanları tarafından vahşice dövülerek katledilen müzisyen. Kendisi okul harçlığını çıkarmak için geceleri sahne alan onlarca müzik emekçisinden biridir. 

Genç müzisyen İsmail Değirmenci'nin darbuka çaldığı videolar

Yorumlar