Mustafa Sarıgül: Şişli Belediyesi'ni kadınlar yönetecek

31 Mart yerel seçimi öncesi DSP'nin Şişli Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarını anlattı. Sarıgül, "Şişli Belediyesi'ni kadınlar yönetecek" dedi.

Mustafa Sarıgül: Şişli Belediyesi'ni kadınlar yönetecek
Son Güncelleme: 17 Mart 2019 Pazar 10:22
17 Mart 2019 Pazar 10:12

DSP'nin Şişli Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, Sözcü'den Hande Zeyrek'in sorularını yanıtladı. Sarıgül röportajından öne çıkanlar ise şöyle:

Sizden talepleri neler?

— Emekliler Edirne Selimiye Cami'ni görmek istiyor, Çanakkale'ye, Ankara'ya Atamıza gitmek istiyor. Geçmişte bunları zaten yapmıştık. Yine yapacağız. Bütün çocuklarımız okullarda mutlu olmak istiyorlar. Yazın hayatı boyunca tatile gitmemiş çocukları tatile götürürdük. Engellilerimizi özel olarak tatile götürürdük. Projelerimizden bir tanesi de tam teşekküllü engelli rehabilitasyon merkezi…

 Açıkladığınız projelere halk nasıl tepki veriyor?

— Bir kere şu anda diğer adayların kullandıkları sloganlara ve projelere bakıyorlar bir de bize bakıyorlar ve fark ortaya çıkıyor. Bunu vatandaşlardan duyuyor ve görüyorum. Büyük bir özlem var. Şişli'nin ışığını yeniden yakacağız.

Kadın doğum ve çocuk hastanesi için en önemli projem diyorsunuz. Büyük bir ihtiyaç mı?

— Bizim ilçemizde yaşayan 280 bin insanın ortalama yüzde 50'si kadın. Doğum yapacakları zaman mütevazi hastanelere gidiyorlar. Doğum yaparken hastane koşullarında zorlanıyorlar. Ekonomik durumu iyi olanlar özel hastanede doğum yapıyor. Ben 5 yıldız ayarında bir kadın doğum hastanesi kuracağım ve Şişlili kadınlar ücretsiz olarak doğumlarını yapacaklar. Kadın ve çocuk mutluysa evi de mutludur. Kadınlarımız evde sıkılıyorlar. Onlara eğitim vermemiz lazım. Kadın sığınma evini ilk açan belediyeyiz. Şişli Belediyesi'ni kadınlar yönetecek. Belediyenin büyük bölümünde kadınlar görev alacaklar. Geçmiş dönemde de çalıştık bu dönemde de kadınlarla çalışacağız.

Yorumlar