Ekrem İmamoğlu: Kimsenin hakkını yemedim, hakkımı da yedirtmeyeceğim

Millet İttifakı CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu Küçükçekmece'de halka hitap etti.

Ekrem İmamoğlu: Kimsenin hakkını yemedim, hakkımı da yedirtmeyeceğim
Son Güncelleme: 11 Nisan 2019 Perşembe 19:57
11 Nisan 2019 Perşembe 19:33

Ekrem İmamoğlu, "Büyükçekmece’den bazı mesajları akşam verdim. Yapmayın ayıp ediyorsunuz. 350 bin Büyükçekmecelileri rencide ediyorsunuz. Onuru gururlarıyla oynuyorsunuz. Polise de yazık ediyorsunuz. Türkiye’nin tarihinde görülmemiş kapı kapı gezip insanlara tespit soruları soruyorsunuz. Kim için? Ben seçilmedim diyen bir adam için… Utanmadan arlanmadan diyor ki 11 bin – hatta 20 bin seçmen hareketi… Yahu kardeşim matematiğe inanın… Haziran 2018’le – 31 Mart 2019 arasında 2 bin üç yüz civarında seçmen farkı var." açıklamasında bulundu.

"Lütfen yanlıştan dönün"

İmamoğlu, "Seçmen nakliyle ilgili başka bir şey… Özgür Karabat vekilim aşağıda… Onun yaptığı araştırmalarda çünkü onun hemşerisi Başakşehir’de yaşıyor mevcut belediye başkan adayı… Kendi çevresinde ne kadar adam varsa Büyükçekmece’ye naklettirmiş. O kadar samimiler ki aynı adreste. İşin şakası bir yana. Bu kadar yalan, bu kadar dolan, bu kadar ayıp üzerine kurulu bir düzende halkın seçtiği belediye başkanı üzerinden başkanlığı almaya kimsenin gücü yetmez artık arkadaş. Buna ne vicdan, ne ahlak yetmez. Dolayısıyla ben buradan duyuruyorum. Bu süreci ayağa kaldıran il başkanıdır, genel başkan yardımcısıdır, sözüm ona büyükşehir belediye başkanıdır. O sözüm ona ‘başkan’. Bunların hangisi olursa olsun buradan duyuruyorum; sayın cumhurbaşkanı sizi kandırıyorlar sizi aldatıyorlar. Hak yiyorlar hak. Lütfen yanlıştan dönün. YSK bu süreçte tarihi vazifelerini yerine getiriyor. Tarihi vazifelerinden birisi de 350 bin insanı rencide etmek  kurulu olan bu düzene dur demektir. Görevini vazifesini en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. Bir kişinin hakkını yemedim, kimsenin hakkını da yedirtmeyeceğim. Yedirtmeyeceğim bu kadar net." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi: Kıymetli dostlarım bakın… 31 Mart akşamı saat 17.00’de seçimler bitti. Yasaklar bitmeden bazı yandaş kanallar sonuçları vermeye başladı. Saat 17.00’den itibaren sonuç vermeye başladılar. Saat 19.00’da bi kestiler sonra devam ettiler. Tabi rakamlar şöyle başladı rakibimizin oyu yüzde 68, bizim oyumuz yüzde 33…  Millet tedirgin beni arıyorlar. Dedim kardeşim bekleyin acele etmeyin. Sonra sonuçları verdik. Saat 21.30’da ilk sonuçları verdik. Dedik ki kardeşim yanlış yapıyorsunuz. Kalktı il başkanı dedi ki 3 bin 800 oyla seçimi kazandık. Burada gülün burası konik çünkü… İşin daha komik tarafı AA sayıları vermeye devam etti çıktık biz tek seçim kuruluyla eşleşen değerlerde sayılarımızı beyan ettik.

Yorumlar