DSP lideri Aksakal sandığa gitmedi

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, partisinin 23 Haziran için aday göstermediğini hatırlattı, "Dolayısıyla sandığa gitmemize gerek yok" dedi

DSP lideri Aksakal sandığa gitmedi
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
23 Haziran 2019 Pazar 16:36

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, "Bizim oy verebileceğimiz bir aday da olmadığı için, mevcut ittifak adaylarından ya da diğerlerinden herhangi birini destekleme gibi bir kararımız da olmadığı için, sandığa gitmemizin de bir anlamı yok" dedi.

Ankara'da olduğunu ve oyunu kullanmayacağını söyleyen Aksakal, Parti Meclisi'nin 12 Mayıs'ta toplanarak karar aldığını hatırlattı:

"DSP için 31 Mart yerel seçimleri tamamlanmıştır dedik. Adayımız çekildiği için parti meclisimiz, yeni bir aday göstermeme kararı almıştı. Dolayısıyla bizim oy verebileceğimiz bir aday da olmadığı için, mevcut ittifak adaylarından ya da diğerlerinden herhangi birisini destekleme gibi bir kararımız da olmadığı için, sandığa gitmemizin de bir anlamı yok zaten.

Seçimlerin hayırlı sonuçlar getirmesi dileğinde bulunan Aksakal, "Keşke YSK böyle bir süreci yaşatmamış olsaydı. Ama inanıyorum ki İstanbul halkı güzel bir demokrasi örneği verecek. Bu seçimleri de geride bırakacağız, önümüzdeki süreçlere bakacağız artık" diye konuştu.

Yorumlar