AK Parti’nin Ankara adayları belli oldu iddiası

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre AK Parti’nin Ankara adayları belli oldu. İşte iddiaya göre Ankara'nın ilçe belediye başkan adayları...

AK Parti’nin Ankara adayları belli oldu iddiası
Son Güncelleme: 7 Aralık 2018 Cuma 14:42
7 Aralık 2018 Cuma 14:28

Sözcü gazetesinin deneyimli muhabir ve yazarlarından Saygı Öztürk'ün haberine göre AK Parti’nin Ankara adayları belli oldu. 

Habere göre Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın onayından sonra adaylara son şekli verilecek. AK Parti Genel merkezine göre Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Mamak Belediye Başkanlığı'na aday gösteriliyor.

İYİ Parti'den aday gösterilmesi beklenirken, son anda AK Parti'ye geçen Turgut Altınok, Keçiören belediye başkanlığı için yarışacak.

Çankaya'ya kadın aday

CHP'nin kalesi olarak görülen ve en yüksek oyu aldığı Çankaya'da, Alper Taşdelen'in karşısına AK Parti bu kez de kadın aday Çiğdem Özer'le çıkacak. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olan Çiğdem Özer, bu partiden milletvekili aday adaylığına da başvurmuştu. Partisinden ayrılan Özer, bu kez AK Parti'ye geçti ve Çankaya Belediye Başkanlığı'na aday oldu.

Veysel Tiryaki Yenimahalle'ye

Yenimahalle'nin CHP'li Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın karşına AK Parti, halen Altındağ Belediye Başkanlığı görevini yürüten Veysel Tiryaki'yi aday gösteriyor.

Tiryaki'nin Yenimahalle'ye kaydırılmasıyla boşalan Altındağ Belediye Başkanlığı'na ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı eski Genel Sekreteri Asım Balcı aday gösteriliyor.

İşte iddiaya göre Ankara'nın ilçe belediye başkan adayları...

Asım Balcı (Altındağ), Hilal Ayık (Akyurt), Burhan Demirbaş (Ayaş), Abbas Şahin (Bala), Tuncer Kaplan (Beypazarı), Hazım Caner Can (Çamlıdere), Çiğdem Özer (Çankaya), Mustafa Demir (Çubuk), Gökhan Küçükçelebi (Elmadağ), Hüsamettin Ünsal (Evren), Havva Yıldırım (Güdül), Özdemir Turgut (Haymana), Serhat Oğuz (Kahramankazan), Filiz Ulusoy (Kalecik), Süleyman Acar (Kızılcahamam), Turgut Altınok (Keçiören), Mustafa Tuna (Mamak), İsmail Öntaş (Nallıhan), Ayhan Yılmaz (Pursaklar), Aysel Delir (Polatlı), Murat Ercan (Sincan), Melih Memiş Çelik (Şereflikoçhisar), Veysel Tiryaki (Yenimahalle), Hilmi Özer (Etimesgut), Murat Beybalta (Gölbaşı)

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise listede yer alamadı.

Yorumlar