Xiaomi, ABD'nin kara listesinden resmen çıkarıldı

ABD, Xiaomi’ye yönelik olarak uygulanan tüm kısıtlamaları kaldırdı. Xiaomi Başkanı Lei Jun, “ABD Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde ABD Savunma Bakanlığı'nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi'yi ‘Komünist Çin Askeri Şirketi’ olarak belirlemesini iptal eden kesinleşmiş kararını yayınladı

Xiaomi, ABD'nin kara listesinden resmen çıkarıldı - Sayfa 1

ABD, Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'yi yasaklı şirketler listesinden resmen çıkardı. Xiaomi'yi kara listeden çıkaran kararla birlikte Çinli teknoloji üreticisi ABD'den tekrar yatırım alabilir hale gelmiş oldu.

1 13
 
Xiaomi, ABD'nin kara listesinden resmen çıkarıldı - Sayfa 2

Xiaomi Corporation’dan “Dava ile ilgili gönüllü açıklama” başlığıyla yapılan duyuruda, “ABD District of Columbia Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde saat 16.09'da (Doğu Standart Saati) ABD Savunma Bakanlığı'nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi'yi "Komünist Çin Askeri Şirketi" (CCMC) olarak belirlemesini iptal eden kesinleşmiş kararını yayınladı. Kesinleşmiş kararla birlikte ABD vatandaşlarının ve tüzel kişilerin Xiaomi menkul kıymetlerini satın alma veya tutma yetkisine ilişkin tüm kısıtlamalar resmen kaldırılmış oldu” denildi.

2 13
 
Xiaomi, ABD'nin kara listesinden resmen çıkarıldı - Sayfa 3

Xiaomi Corporation Başkanı Lei Jun’un imzasıyla yayınlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

3 13
 
Xiaomi, ABD'nin kara listesinden resmen çıkarıldı - Sayfa 4

“Xiaomi olarak dünya genelindeki tüm kullanıcılarımızın, iş ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın bu süreçte bize verdikleri destek ve güven için teşekkür ediyoruz. Açık, şeffaf, borsada işlem gören ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteren ve yönetilen bir şirket olduğumuzu yineliyoruz. Xiaomi olarak kullanıcılarımıza güvenilir tüketici elektroniği ürünleri ve hizmetleri sunmaya, dünyadaki herkesin yenilikçi teknolojilerle daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak için en adil fiyatlarla harika ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

4 13