Trump: Eğer 6 Kasım'da oy vermeye gitmezlerse, sefil iki yılımız olacak

Son dakika: ABD Başkanı Donald Trump'ın Pazartesi akşam Beyaz Saray'da evanjelik liderlere verdiği yemekte, Kasım'da yapılacak ara seçimlerin kaybedilmesi durumunda şiddet dalgasının başlayabileceğini söylediği yönünde iddialar ortaya atıldı.

Trump: Eğer 6 Kasım'da oy vermeye gitmezlerse, sefil iki yılımız olacak
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:56
29 Ağustos 2018 Çarşamba 12:07

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray'da evanjelik liderlere bir akşam yemeği verdi. The New York Times, Trump'ın yemekte yaptığı konuşmanın sızan ses kaydını yayınladı.

Demokratların Kazanması Durumunda Her Şey Biter

Gazetede yer alan habere göre Trump, evanjelik liderleri Kasım'da yapılacak ara seçimleri Demokratların kazanması durumunda 'her şeyin biteceği' yönünde uyarılarda bulundu.

Trump yemekte, "Yaptığımız her şeyi tersine çevirecekler. Bunu çabucak ve şiddet kullanarak yapacaklar. Her şeyi hemen bitirecekler. Antifa'ya (faşizm karşıtı sol grupları tanımlayan kavram) bakın. Bunlar şiddet dolu insanlar" cümlelerini belirtti.

New York Times, Trump'ın bu sözlerle kimden bahsettiğinin net olmadığını belirtti. Beyaz Saray Sözcüsü Hogan Gidley, ABD Başkanı'nın bu sözlerle kimi kastettiği sorusuna yanıt vermedi. Gidley, Trump'ın Demokratlar'la faşizm karşıtı protestocular arasında nasıl bir bağ kurduğu konusunda da yorum yapmadı.

''Her Şeyi Kaybetmekten Sadece 1 Seçim Uzaktayız''

Gazetenin yayınladığı kayıtlara göre Trump, "İyi olduğumuzu ve popüler olduğumuzu düşünüyorum. Ancak tek bir gerçek soru var. Pusulada ben yokken insanlar oy vermeye gidecekler mi? Ben pusulada olmayacağım. Sizden sadece herkesin oy vermeye gittiğinden emin olmanızı istiyorum. Çünkü eğer 6 Kasım'da oy vermeye gitmezlerse, sefil iki yılımız olacak ve dürüst olmak gerekirse çok zor bir periyodun içine gireceğiz. Sahip olduğunuz her şeyi kaybetmekten sadece 1 seçim uzaktasınız" şeklinde konuştu.

Yorumlar