Anormal bikinisi nedeniyle gözaltına alındı

Filipinler'in Boracay Adası'nda tatil yapan genç bir turiste, sadece ipten ibaret bikinisi nedeni ile ceza verildi. Bikinisi yüzünden gözaltına alınan kadın, para cezasına çarptırıldı.

Anormal bikinisi nedeniyle gözaltına alındı - Sayfa 1

Tayvan’da yaşayan 26 yaşındaki Lin Tzu Ting, sevgilisiyle birlikte Filipinler’in cenneti adası Boracay’da tatile çıktı. Ancak genç kadının giydiği bikini, rahatsız edici boyutta anormaldi.  Plajda bulunanlar, Ting’in giydiği sadeci ipten ibaret bikinisi nedeniyle plaj yönetimine  şikayette bulundu. Plajdaki görevliler de durumu Ting’e bildirip, kıyafet seçimini değiştirmesini isterken, genç kadın ise bunu reddetti.

1 3
 
Anormal bikinisi nedeniyle gözaltına alındı - Sayfa 2

Israrla yine giydi

Çevredekiler Ting’in fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı. Ting ertesi gün yine aynı bikiniyle plaja gelince durum polise bildirildi. Plaja gelen polis, genç kadını gözaltına alarak karakola götürüldü. İfadesinde plajda herhangi bir kıyafet kuralı uygulandığını bilmediğini söyleyen kadın, giydiği bikininin de ‘kendine olan güvenini gösterdiğini’ vurguladı.

2 3
 
Anormal bikinisi nedeniyle gözaltına alındı - Sayfa 3

Polis genç kadını gözaltına aldı. Yabancı turistlerin ülkenin kültürüne saygı göstermesi gerektiğini savunan polis yetkilileri, genç kadına 2500 Filipin pesosu (283 lira) para cezası verdikten sonra serbest bıraktı.

3 3