Zalim İstanbul Şeniz'in sırrı - Mine Tugay instagram - Mine Tugay'ın kıyafetleri

Mine Tugay instagram! Zalim İstanbul dizisindeki karakterler sıklıkla araştırılmakta. Zalim İstanbul'un Şeniz'i en çok aratılan isimlerden. Şeniz kimdir, sırrı nedir? merak edilen sorular arasındayken Şeniz'i canlandıran Mine Tugay'ın kıyafetleri de tek tek araştırılmaktadır.

Zalim İstanbul Şeniz'in sırrı - Mine Tugay instagram - Mine Tugay'ın kıyafetleri
Son Güncelleme: 23 Nisan 2019 Salı 08:11
17 Nisan 2019 Çarşamba 13:11

Zalim İstanbul'da Agah Bey'in eşi giydiği kıyafetlerle gündem olmaya devam ediyor. Peki ama Zalim İstanbul'un Şeniz'i Mine Tugay kimdir? İşte Şeniz'in sakladığı sır ve Şeniz'in kıyafetleri ile ilgili bilgiler.

Zalim İstanbul'un Şeniz'i kimdir?

Agah Bey’in biricik eşi; ailenin sosyetedeki yerini konumlayan, aile içi dinamikleri yöneten donimant bir anne.  Şeniz sosyal hayatta, cemiyet dünyasında oldukça aktiftir. Gençliği ve güzelliğini keskin zekasıyla destekleyen lider ruhlu bir kadındır. Büyüleyici tavırları holding işlerine de inceden müdahale etme gücünü kendine kazandırır. Hayır işleriyle ailenin prestijini güçlendirmeyi sever çünkü Şeniz için prestij her şeyden önemlidir. Prestijden sonra ise, biricik oğlu, prensi Cenk gelir. Kızı ve kocası, bu ikisinden sonra gelir. Bu yüzden, bir anne olarak yaşadığı en korkunç trajedide bile her iki göz bebeğini, ‘’prestijlerini ve şımarık prensini’’ korumak için hayatının en ağır sırrını omuzlarında dev bir yük gibi taşır.

Zalim İstanbul'un Şeniz'i Mine Tugay kimdir?

Mine Tugay 28 Temmuz 1978 yılında Konya'da doğmuştur. Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Tugay'ın doğum yeri babasının görev yeri olmasından dolayı Konyadır. Yeni Levent Lisesi'ni bitirdi.Oyunculuğa 1997 yılında Masal Gerçek Tiyatrosu'nda oynadığı Büyük Kulaklı Küçük Ayı adlı oyun ile adım attı. Aynı yıl Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimine başladı.

Ancak aralarında Özge Özberk ve Özgü Namal'ın da bulunduğu 15 kişilik sınıftan 'disiplinsizlik' iddiasıyla uzaklaştırılan 13 kişiden biri oldu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünü kazandı.Konservatuvardan mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya'da tiyatro oyunlarında oynamaya başladı.

2003 Yılında Işıl Kasapoğlu rejisiyle Onikinci Gece ve Kuşlar Meclisi oyunlarında oynadı. Aynı yıl Gülbeyaz adlı televizyon dizisinde rol aldı.2004 yılında Adı Aşk Olsun adlı dizide ve Gönül Yarası adlı sinema filminde rol aldı. Aynı yıl Semaver Kumpanya'da Işıl Kasapoğlu ve Bülent Emin Yarar rejisiyle Mem ile Zin adlı oyunda oynadı.

'Beko Plazma TV' , 'Eti Çay Keyfi', 'Anadolu Bank', 'Bosch Çamaşır Makinası', 'Ecobella Home', ‘Bosch Logixx 8 Çamaşır Makinası' oyuncunun yer aldığı reklam filmleri arasındadır.2005 yılında Aşk Her Yaşta adlı televizyon dizisinde oynadı. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlarken 'Aliye' adlı dizide rol aldı.

2006 yılında Yüksek Lisans'ını bitirdi. Aynı yıl Tiyatro Dot'ta Emre Koyuncuoğlu rejisiyle Çok Uzak adlı oyunda oynayan Mine Tugay, Show TV'de yayınlanan Gülpare ve Star TV'de yayınlanan Benden Baba Olmaz adlı dizilerde başrolde yer almıştır.TRT1'de yayınlanan Aynadaki Düşman dizisinde Haluk Piyes ile başrol oynamıştır.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizide'de Narkotik başkomseri Suna adlı karakteri canlandırmıştır.

Geleneksel Nazım Günleri'nde, Yılmaz Onay tarafından, okuma tiyatrosu olarak sahnelenen Nazım Hikmet oyunlarında, 2007 yılından bu yana her yıl gönüllü olarak rol almaktadır.

Kanal D'de yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin 3.sezonunda Bahar karakteri ile katılmıştır.

Dördüncüsü düzenlenen 2013 Antalya Televizyon Ödülleri'ni Engin Hepileri ile birlikte sunmuştur.2014'te atv'de yayınlanan Kalp Hırsızı dizinde Kenan Ece ile başrolü paylaşmış, ancak dizi bir süre sonra yayından kalkmıştır.Star Tv'de yayınlanan Medcezir dizinin ilk sezonu sonunda diziden ayrılmış, Twitter hesabı üzerinden senaristin role biçtiği ömrün bu olduğunu ve kendi isteğiyle diziden ayrılmadığını belirtmiştir.

Özel hayatı

İtalyan aktör Gianfranco Russo ile birliktedir.

Zalim İstanbul Şeniz'in sırrı 

Zalim İstanbul'da Şeniz'in sırrı kocasının eşiyle yaşadığı aşktır. 

Mine Tugay'ın kıyafetleri 

Mine Tugay Zalim İstanbul dizisinde Şeniz karakterini canlandırmaktadır ve son derece şık giyinmektedir. 

Mine Tugay instagram

Mine Tugay'ın instagram hesabında 4176 gönderi, 2,2 milyon takipçi ve 683 takip ettiği kişi bulunmaktadır. 

https://www.instagram.com/minetugay/

Yorumlar