Yusuf Namoğlu kimdir? MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti?

Yusuf Namoğlu kimdir? MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti? Son günlerde hakemlerin yaptığı hatalarla adı sıkça gündeme gelen MHK Başkanı Yusuf Namoğlu sürpriz bir karar aldı. Yusuf Namoğlu kimdir? MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti?

Yusuf Namoğlu kimdir? MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti?
Son Güncelleme: 12 Şubat 2019 Salı 19:28
12 Şubat 2019 Salı 19:20

Yusuf Namoğlu kimdir? MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti? Son günlerde hakemlerin yaptığı hatalarla adı sıkça gündeme gelen MHK Başkanı Yusuf Namoğlu sürpriz bir karar aldı. Yusuf Namoğlu kimdir? MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti? sorularının yanıtları haberimizde.

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu neden istifa etti?

Merkez Hakem Kurulu Başkanı (MHK) Yusuf Namoğlu görevinden istifa etti. Yusuf Namoğlu istifasının nedeniyle ilgili henüz yazılı veya sözlü bir açıklama yapılmadı

Yusuf Namoğlu kimdir?

MHK Başkanı, siyasetçi2011 yılında Merkez Hakem Kurulu başkanlığı yapan Yusuf Namoğlu, 16 Aralık2014 tarihinde ikinci defa Merkez Hakem Kurulu başkanı olmuştur. 

Yusuf Namoğlu, 1947 tarihindeRize’de doğmuştur. İstanbul Beşiktaş’da Ortaköy Kılıç Ali Paşa İlkokulunda okudu, Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Maçka Lisesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümünden 1971 yılında, İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.Askerliğini yedek subay olarak bitirdikten sonra 1974 yılında iş hayatında serbest İnşaat Mühendisi olarak başladı. 1971 yılında futbol hakemliğine başladı, 1992 yılına kadar 21 sene hakemlik yapan Yusuf Namoğlu, bunun 12 yılını FİFA kokartlı hakem olarak görev yaptı. 1994 yılından itibaren Avrupa Futbol Birliğinde Gözlemci ve Maç Delegesi olarak görev yapmıştır.

1989 yılında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin kurucu genel başkanlığı ve Türk Futbol Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1974-1978 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulu üyeliği görevindeydi.

1977 yılında siyasete atıldı, 1977-1980 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeliği, 1983 yılında SODEP kurucu il yönetim kurulu üyeliği, 1990 yılında ANAP il yönetim kurulunda sekreter üye ve 1991-1999 yıllarında Anavatan Partisinden iki dönem (19 ve 20. Dönem) İstanbul Milletvekili oldu. 1992-1998 yıllarında ANAP M.K.Y. Kurulu üyeliği ve ANAP grup disiplin kurulu başkanı görevi yaptı.

T.B.M.M. de olduğu yıllar Bayındırlık, imar, ulaştırma ve Turizm komisyon başkanlığı, Avrupa Birliği komisyon üyeliği, T.B.M.M. de çeşitli araştırma ve soruşturma komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.

1999-2004 yılları arasında Beşiktaş ilçesi Belediye Başkanlığı görevi yaptı.

2008 yılından itibaren de Futbol Hakemi Mentörü görevini sürdürmektedir. 2011yılında Merkez Hakem Kurulu başkanlığı yapmıştır.

Yusuf Namoğlu, Dilek Namoğlu ile evli ve bir çocuk babasıdır.

16 Aralık 2014 tarihinde görevinden istifa eden Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp'in yerine Türkiye Futbol Federasyonu'nu başkanı Yıldırım Demirören tarafından yönetimin Yusuf Namoğlu'nun yeni Merkez Hakem Kurulu başkanı olduğu açıklanmıştır. 10 Temmuz 2015 tarihinde de bu görevinden istifa etti. 11 Temmuz 2015 tarihinde yerine Kuddusi Müftüoğlu getirildi.

1 Ağustos 2016 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevinden istifa edenKuddusi Müftüoğlu'nun yerine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu başkanı Yıldırım Demirören tarafından Yusuf Namoğlu atandı.

Üyesi Bulunduğu Kulüp Ve Dernekler : 
F.F.F.H Gözlemcileri Derneği, 
T.S.Y Derneği, 
Levent Tenis Kulübü, 
Atıcılık ve Atıcılar Kulübü, 
Futbol Adamları Derneği, 
Türk Futbol Vakfı, 
Karadeniz Vakfı, 
Çayeli Vakfı, 
Çağdaş Leventliler Derneği, 
T.M Olimpiyat Komitesi, 
Anadolu Kulübü, 
İnşaat Mühendisleri Odası, 
Türk Parlamenterler Birliği.

Yorumlar