Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu?

Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu? 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar uygulanacak tam kapanmada, otobüs, metro, metrobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçları çalışıyor. Ancak otobüs ve metrolar belli saatlere kadar çalışıyor. Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu?

Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu?
Son Güncelleme: 27 Nisan 2021 Salı 19:02
27 Nisan 2021 Salı 19:00

Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu? İstanbul’da faaliyet gösteren metrobüsler ise 7/24 esasına göre çalışıyor. Ancak hafta sonları ve tam kapanma günlerinde metrobüsler daha az sefer yaparak kapılarını yolculara açıyor. Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu? İşte dateyları...

Tam kapanmada otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu?

Tam kapanmada minibüs, otobüs, metro, metrobüs çalışıyor. Şehir içi toplu ulaşım araçlarının (metro, metrobüs, dolmuş, otobüs, taksi vb.) sürücü ve görevlileri de yasaktan muaf tutuluyor.

Şehirler arası faaliyet gösteren toplu taşıma araçları (uçak hariç); araç ruhsatında paylaşılan yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edebilecekler ve araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacaktır.

Tren, uçak, gemi ya da otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla yapılacak seferlerde yolcuların araçlara kabulü öncesinde HES kodu sorgulaması muhakkak yapılacak ve tanılı/temaslı gibi sakıncalı bir durumun olmaması durumunda araca alınacaktır.

YASAKTA TOPLU TAŞIMA SAATLERİ DEĞİŞTİ Mİ?

Tam kapanmada toplu taşıma saatleri ile ilgili değişiklikleri ilgili belediyeyi arayarak veya internet sayfasından öğrenebilirsiniz.

Yorumlar