Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle, Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle. Tahir, Yiğit'i kurtarmış ve baba olma sevinci yaşarken Vedat'ın harekete geçmesine kimin engel olacağı merak konusu. Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle, Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle bilgilerini sizler için derledik.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle
Son Güncelleme: 8 Kasım 2018 Perşembe 10:14
7 Kasım 2018 Çarşamba 15:39

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle, Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle Yiğit'i kurtararak baba olma sevinci yaşayan Tahir, sonucu ne olursa olsun Yiğit'ten vazgeçmeyecektir. Vedat'tan korkmadan yaşamaya kararlı olan Tahir ve Nefes, hiç tatmadıkları mutlulukları yaşayıp, aile olmanın tadını çıkarırken, Vedat'ın harekete geçmesine kim engel olacak? Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle, Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz. Oğullarının başındaki tehlike için endişelenen Saniye kendi başındaki tehlikenin farkında değildir. Saniye'nin karşısına çıkan Fikret, onu geçmişteki büyüyk sırrıyla yüzleştiriyor. Saniye'nin büyük sırrı ne? İşte Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle, Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle bilgileri...

Sen Anlat Karadeniz 29. Bölüm Fragmanı

"Her şeyin bir zamanı var ve o zaman artık geldi!"

Yiğit'i kurtaran Tahir baba olma sevincini yaşıyor. Ne pahasına olursa olsun Yiğit'i geri vermemeye kararlı olan Tahir, bunun için her şeyi yapmaya hazır. Tahir gözünü karartmış olacakları beklerken, Vedat'ın harekete geçmesine kim engel olacak? Saniye oğullarının başına bir şey geleceğinden endişelenirken kendi başındaki derdin farkında değildir. Saniye'nin karşısına çıkan Fikret, onu geçmişten gelen büyük günahıyla yüzleştiriyor. Saniye'nin büyük sırrı ne? Tahir ve Nefes Vedat'tan korkmadan yaşamaya kararlıdır. Onlar hiç tatmadıkları mutlulukları yaşayıp, aile olmanın tadını çıkarırken, Vedat hain planlarını gerçekleştirmek üzeredir. Vedat'ın Nefes'e dair elindeki büyük koz ne?

Sen Anlat Karadeniz 29. Bölüm 2. Fragmanı

"Seni çok seviyorum Deli Tahir!"

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

 

Sen Anlat Karadeniz Konusu Nedir?

Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz’e sığınan Nefes’le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir’in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor.

Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman’ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

 

 

 

Nefes Zorlu (İrem Helvacıoğlu)

Sen Anlat Karadeniz Oyuncu Kadrosu

24 yıllık hayatında, daha adına yakışır bir tek nefes bile almayı başaramamış genç bir kadın. Annesi onu doğururken ölmüş, babası tarafından daha 16 yaşındayken Sayarların oğlu Vedat'a satılmış. On yedisinde Yiğit'i doğurmuş. O zamandan beri, oğluyla birlikte kapatıldığı evde nefes almaya, var olmaya, direnmeye çalışıyor. Defalarca oğlunu alıp kaçmış, defalarca bulunup geri getirilmiş. Her seferinde dayak yemiş, her seferinde işkence edilmiş. Acısını saklayan, dayanıklı müdanasız, inatçı, başı dik bir kadın.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

2 Şubat 1990 yılında Almanya'da dünyaya geldi. Uzun yıllar Almanya'da yaşadıktan sonra Türkiye'ye yerleşen İrem Helvacıoğlu aslen Ankaralıdır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.

Mustafa Kaleli (Sinan Tuzcu)

35 yaşında. Kaleli ailesinin hem büyük oğlu, hem de ailenin başı. Hem Kaleli Kum'u, hem de Kaleli ailesini yönetiyor. Ağır abi. Sert, muhafazakar, sabit fikirli, sorumluluk sahibi, değerlerine aşırı bağlı bir adam. Son sözü söyler, lafının üstüne laf söyletmez. Otoritesinin sorgulanmasına katlanamaz. Asla özür dilemez. Ailenin bekasına ve itibarına fazla düşkün. Ailesi için dünyayı yakar. Onlara zarar gelmesin diye başkalarını bile yakmayı göze alır, haklı haksız dinlemez, insanları aileden ya da dışardan diye ayırır. Karısına büyük bir aşk ve tutkuyla bağlı. Bir tek o yanındayken yumuşar, muzipleşir, genç bir delikanlıya döner. Bir de kızını çok sever.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977 tarihinde Gaziantep'de doğdu. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro ana sanat dalından 2004 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Londra'da "Arcola Theatre" bünyesinde bir sene sahne amirliği, elektrikçilik, ışıkçı vs. işlerde çalıştı. Konservatuar öncesi Ankara Devlet Tiyatrosu'nda yardımcı oyuncu olarak ilk profesyonel deneyimini yaşadı. 1998 yılında Ankara Sanat Atölyesi'ni kurdu. Beş sene profesyonel olarak orada çalıştı.

Vedat Sayar (Mehmet Ali Nuroğlu)

35 yaşında. Sayar Beton'un sahibi. İlk görüşte aşık olduğu Nefes'in ona bir türlü teslim olmamasından dolayı her geçen gün daha da psikopatlaşan bir adam. Ağır kişilik bozukluğundan muzdarip, yolda direğe çarpsa "niye yolumda duruyorsun" diye kinlenir. Her zaman başkalarını suçlar, asla yaptıklarının sorumluluklarını almaz. Bütün bu kişilik bozukluğunu neşeli, coşkulu, sevimli maskesinin altında saklar. Nefes'i döver, pişman olmuş gibi görünür, özür diler, ama beş dakika sonra yine onu suçlar. Sekiz yıldır dövdüğü, tecavüz ettiği, eve kapattığı karısına aşırı saplantılı bir şekilde aşık. Bir de oğlunu çok sevdiğini iddia ediyor.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ali Nuroğlu'nun babası subay olduğu için tayinlerle, kızkardeşi ve annesiyle Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ, Ankara gibi yerlerde hayatını geçirmiştir. 

(ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünde 3 yıl devam eder. Sonrasında kendini lise yıllarından bu yana yakın hissettiği tiyatroya verir. Okuldan ayrılır ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girer. Devlet Tiyatrolarında çalışan Nuroğlu, bir dönem Semih Sergen'in asistanlığını üstlenir. 

Televizyon ekranlarında ilk kez TRT'deki "Yuvadan Bir Kuş Uçtu" dizisinde minik bir rol ile görünür. Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı dizisinde Özge Özberk ile başrol oynaması hayatının dönüm noktası olur. Çemberimde Gül Oya ile büyük başarı yakalar ve sonra devamı hızla gelir. 

Tahir Kaleli (Ulaş Tuna Astepe)

Namıdiğer Deli Tahir. 29 yaşında. Mert, hırçın, deli fişek, sabırsız bir Karadeniz delikanlısı. Ailenin sahip olduğu kum gemilerinde çalışıyor, şirket işlerinden hoşlanmıyor, Karadeniz'i, denizde olmayı çok seviyor. Kanı deli akıyor ama yüreği merhamet dolu. Kafası çok çalışıyor ama sağduyudan sınıfta kalır, öyle fevri, öyle inat, duygularıyla yaşıyor. Vicdanlı, sahiplenici, sivri dilli, korumacı ama ayarsız. Acayip başına buyruk. Ailesine laf söyletmez ama gereğinde onlarla da savaşır. Haksızlığa tahammül edemez, öfkelendi mi gözü kimseyi görmez. Çok kolay yakar yıkar, destursuz laf söylenmesi tavsiye edilmez.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Ulaş Tuna Astepe 1988 senesinde Kocaeli’de dünyaya geldi. Uzun boyuyla dikkatleri üzerine çeken Ulaş Tuna Astepe 1.89 boyunda. Özellikle Karadayı dizisinde canlandırdığı Orhan karakteri ile tanınan oyuncu son olarak Star Tv ekranlarından yayınlanmış olan Rüya dizisinde büyük beğeni aldı. İstanbul Erkek Lisesi (IEL) mezun olan Astepe üniversite hayatını Mimar Sinan'da tamamladı. Güzel sanatlar bölümünü okuyan Ulaş Tuna Astepe uzun süredir ekranlara vermişti. Ulaş Tuna Astepe Sen Anlat Karadeniz ile yeniden geri dönüyor. 

Eyşan Sayar (Gözde Kansu)

35 yaşında. Vedat'ın hem amca kızı, hem ortağı. Onun sırlarını bilen tek kadın, hayattaki tek dostu, akıl hocası, can kardeşi. Vedat'la aynı travmatik geçmişten gelen biri olarak, onu hep affeden, ona göz kulak olan, başına açtığı pislikleri temizleyen, onu dertlerden koruyan kadın. Acayip akıllı ve entrikacı. Öyle kötülük yapayım diye uğraşan bir kadın değil ama Vedat söz konusu oldu mu cinayet bile işler, kimse de katilin kim olduğunu bulamaz. Çok kadınsı, seksi, yumuşak, lafını sözünü bilir, istediğini gaza getirir, istediğini sakinleştirir. İşine geliyorsa tam bir problem çözücü olur, işine gelmiyorsa ortalığı karıştırır.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Gözde Kansu, 23 Ağustos 1980 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Anaokulu sırasında baleye başlamış. Okul hayatında, sürekli okulun tiyatro ve müzik kolu faaliyetlerinde yer aldı. İzmir Tevfik Fikret Lisesinde okudu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. “Oyuncu Dükkanı” adlı kast ajansındadır.

19 yaşında ailesiyle birlikte İstanbul‘a geldi. Şarkıcı Sıla Gençoğlu çocukluk arkadaşıdır. Yazmayı öğrendiği günden beri şarkı sözü yazıyor.

albe” adlı dizide Nimet karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. “Haylaz Babam”, “Yeter Anne”, “Kurşun Yarası”, “Canım Annem”, “Cemile” ve “Mürüvvetsiz Mürüvvet” adlı dizilerin yanı sıra tiyatro ve kabarede de görev alan Kansu, “Issız Adam” filmiyle de gündeme geldi.

Asiye Kaleli (Öykü Gürman)

29 yaşında. Mustafa'nın "Oy Asiyem" karısı, Kalelilerin şimdilik tek gelini. Köyün en güzel kızıymış, hala daha havası pek yerinde. Tam bir Karadeniz kadını. Kimi zaman Karadeniz'in dalgaları kadar hırçın, kimi zaman Karadeniz'in yeşil dağları kadar anaç. Kızdı mı kaplan gibi hırlar, sevdi mi kedi gibi mırlar. Etrafa dimdik durur, ayağını sert basar, kocasına geldi mi cilveler yapar, yumuşar. Aynı zamanda müsrif, dırdırcı, patavatsız, samimi, kıskanç, merhametli, özgüveni çok yüksek. Kindar, kendisine yapılan yanlışı affetmez. Kolay gaza gelir, yanlış yaptığını kolay kolay kabul etmez. Mustafa'sına çok aşık, onların mutluluğuna ve kızlarına nazar değmesin, kaynanası ve düşmanları çatlasın.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Berk Gürman adında erkek ikiz kardeşi vardır. Müzik eğitimine küçük yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.

1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitimine burada devam etti. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti.

Çeşitli flamenco topluluklarında, okul orkestralarında solist olarak birçok performanslar sergiledi.

2007 yılında İkiz kardeşi ile birlikte kendilerinin seslendirdikleri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısının videosunu; video paylaşım sitesi YouTube'a yüklediklerinde milyonlarca insan tarafından tıklanarak tanınmışlardır.

Osman Hopalı (Sait Genay)

Nefes’le Yiğit’e kucak açarak Vedat’tan koruyacak koca yürekli bir adam.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Başarılı ve usta oyuncu Sait Genay 1956 yılında İstanbulda doğmuştur. Sanatçı İstanbul belediye konservatuarından mezun olmuştur. 1970 senesinde profesyonel tiyatro hayatına başlamıştır. Oyuncu tiyatroculuğunun yanı sıra müzisyenlik de yapmıştır. 1988-1994 yıllarında 6 yıl boyunca Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan tiyatrosunda çalışmıştır. İLerleyen yıllarda ise Bakırköy belediye tiyatrolarında çalışmıştır. 2007-2008 senelerinde Duru tiyatroda aşk heryerde isimli oyunla konuk oyuncu olarak katılmıştır.

Aynı zamanda ise birçok televizyon sinema ve seslendirme çalışmaları yapmıştır. Biz usta oyuncuyu eski yeşilçam filmlerinden tanıdığımız bir oyuncudur. Oyuncu halen daha sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. Ancak hala olması gereken noktada bulunmamaktadır usta oyuncu.

Daha çok yan rollerde kendini gösteren oyuncu aktif olarak gönlünü tiyatroya kaptırmıştır. Ve bu sayede birçok tiyatro oyunuyla akıllarda kalabilmiştir. Usta oyuncu oyunculuğunun yanı sıra seslendirmeler de yapmaktadır ve ayrıca birçok oyuncuya da sesini vererek bir ilke daha imza atmıştır.

Cemal Reis (Şendoğan Öksüz)

Sen Anlat Karadeniz’de Cemal Reis, gemileri gördüğümüzde ilk aklımıza gelen isim. Cemal Reis, Kalelilerin çok değer verdiği Cemal Reis, Kaleli Kum’da çalışan biri. Mustafa’nın fikrine güvendiği Cemal, gemiye öyle saygılı bir isim ki Mustafa dertlenip içmek istediğinde gemiye olan saygısından dolayı içkiye yer yok der. Ama işin asıl rengi Mustafa’nın sözleriyle ortaya çıkar.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

Marmara Üniversitesi mezunu tiyatrocu, yönetmen ve oyuncu Şendoğan Öksüz 1971 yılında Rize’nin Pazar İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Şendoğan Öksüz Şükufe Kevser Arpaçay Öksüz ile evlidir ve bu evliliğinden iki kızı vardır. Aslen Rize Pazar’lıdır.

Bugüne kadar Yılan Hikayesi, Evdeki Yabancı, Yedi Tepe İstanbul, Beşik Kertmesi, Yarım Elma, Böyle mi Olacaktı, Ölümüne Sevdalar, Sahideki Güneş Bahçesi, Kurtlar Vadisi, İki Aile, Binbir Gece, Son Söz Sevginin, Dadı, Huzursuzlar, Aslı ile Kerem, Efsane, Sahildeki Güneş Bahçesi, Kavak Yelleri, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kara Murat Mora’nın Ateşi, Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, İnadına Aşk ve Vazgeç Gönlüm dizilerinin yanı sıra Abdülhamit Düşerken, Acı Günler, Cennet ve Cin Geçidi adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Bir çok kez tiyatro oyunundada sahne alan Şendoğan Öksüz 2018 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Cemal Reis karakterini canlandırmıştır.

Saniye (Nurşim Demir)

“Ne olmuş bir karı dövmeyle, adam şerefsiz mi olurmuş. Hep biz dövüldük bir iki tokat ama kocamıza bir uf bile demedik. El duyar elalem güler dedik kırdık dizimizi oturduk. Öyle kalkıp elin nişanlı adamı ile dağlar taşlar mı aştık. Aşmadık, edebimizle uşağumuzu yetiştirdik. Adım çıkmış kötü kaynanaya. Ama ben ne ettiysem uşaklarım için ettim. Ben uşaklarımı babasız büyüttüm isterim ki iyi olsunlar, ayaklarına taş değmesin. İsterim ki uşaklarım yanımdan hiç ayrılmasınlar. İster fena desinler ister kötü kaynana ben sağ oldukça o Nefes karısı benim oğlumun ballarını yiyemeyecek. Cesedimi çğnemeleri lazım o kadar.” Bu sözlerle Sen Anlat Karadeniz‘in eli maşalı kaynanası Saniye Kaleli hem Nefes’i hem de Yiğit’i ailesine kabul etmemek için çaba sarf edecek. Oğlu Mustafa’nın da beynini yıkamayı başaran Saniye her adımda Nefes’in başına sıkıntılar açacak.

Sen Anlat Karadeniz 29. bölüm izle - Sen Anlat Karadeniz son bölüm izle

1952 yılında İstanbul'da doğan Nurşim Demir, 2005 yılında Aşka Sürgün dizisi ile kariyerine adım atmıştır. 2007 yılında Beyaz Melek sinema filminde ilk kez rol almıştır. Bitmeyen Şarkı, O Hayat Benim ve No:309 dizisinde yer almıştır.

Murat Kaleli (Cem Kenar)

Murat Kaleli Tahirin kardeşlerinden biridir. Yan gaz Murat lakabı ile tanınan Murat abisi Tahirin Nefesi korumasına karşı çıkmış olsa da daha sonra abisine destek olup onu korurlar.

ODTÜ Tenis Kulübü yıldızlar lisanslı sporcusu olan Cem Kenar Kanal D ekranlarında yayınlanan Hayat Şarkısı dizisinde Genç Kaya karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Bugüne kadar Kehribar ve Damat Koğuşu dizilerindede rol alan Cem Kenar günümüzde ise Sen Anlat Karadeniz dizisinde Murat karakterini canlandırmaktadır.

İleri düzeyde İngilizce diline hakim, Eskrim ODTÜ ve Amerikan Futbolcu, ODTÜ Boks dalında Lisanslı Sporcu’dur.

Dr. Binnaz Rıdvan Ege Lisesi ardından Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2013 ve 2014 arası ise Binghamton University Business Administrations New York’ta eğitim almıştır. İleri derecede İngilizce bilmektedir. Cem Kenar’ın boyu 1.90 cm, 48-50 beden, ayakkabı numarası 44, göz rengi ela, saç rengi ise kumraldır.

Cemil (Hilmi Özçelik)

Cemil Trabzon'un zengin iş adamlarındandır. Cemil'in kıymetlisi kardeşidir. Kardeşi için dümyayı karşısına almaya hazırdır.

1968 doğumlu oyuncu Hilmi özçelik oyunculuk yaşamına Ankara Birlik Tiyatro’sunda adım atmıştır. Bir çok tiyatro’da oyunlar sergileyen Hilmi Özçelik dizi ve filmlerdede rol almıştır. Özellikle Küçük Ağa dizisinde Komşu Mahmut rolü ile ekran severlerin beğenisini kazanan Hilmi Özçelik Show Tv’de Tutar mı Tutar dizisinde Ali Reşat karakterini canlandıracaktır. Hilmi Özçelik Rize doğumludur.

Türkan (Nalan Kuruçim)

Türkan, Mercan ve Nazar’ın annesidir. Saniye Kaleli kızı Mercan’ı oğluna uygun bulduğunu söyleyince Türkan bayağı bir sevinir. Zira Kaleliler zengin bir ailedir ve kızı Mercan da küçük yaşlardan beri gönlünü Tahir’e kaptırmıştır. Bu nedenle bu haber onu bayağı sevindirir. Ancak yaşananlar olayların ardından Türkan, kızı Mercan’ı yıprandığını Tahir yüzünden acı çektiğini görünce anne yüreği buna dayanmaz ve kızı Nazar gibi o da Kaleli ailesine özellikle Tahir ve Nefes’e kin güderler. Nazar bir taraftan annesi Türkan bir taraftan Mercan ne kadar acı çektiyse onlar Tahir ve Nefes’e o kadar acı çektirmek isterler.

1971 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açan oyuncu Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Müjdat Gezen Kültür Ve Sanat Merkezinde oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu, Tuzdan Kaide, Aydede, Yol Kenarı, Kuzu, Şimdiki Zaman, Daire, Leyla ile Mecnun, Büyük Oyun, Babam Büfe, Ahh İstanbul, Büyük Yalan, Kampusistan, Yarım Elma, Yeditepe İstanbul, Tatlı Hayat, Baba Ocağı, Aşkım Aşkım, Ruhsar, Kara Melek, Çiçek Taksi, Tuhaf Bir Gece adlı yapımlarda yer almıştır. 1,68 boyunda olan oyuncu özellikle Leyla ile Mecnun dizisinde Nurten karakteri ile büyük beğeni almıştır. Tatlı Hayat dizisinde canlandırmış olduğu Nezire karakteri de yine seyirci tarafından unutulmaz arasına girmiştir.

Mercan (Belfu Benian)

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mercan artık Tahir’in nişanlısıdır. Tahir Nefes’in daha önce Vedat’ın bir korumasına aşık olduğunu öğrenince Nefes’ten ümidini kesti ve gitti Mercan ile sözlendi; ancak Nefes o korumaya aşık değildi zira o koruma Nefes’in abisiydi. Mercan Deli Tahir’e aşık bir köylü kızıdır. Kendinden küçük Nazar adında bir kız kardeşi vardır. Yıllardır Saniye annenin kendisini babası Cemil’den istemesini beklemektedir. Tam Saniye Tahir için onu ister bu seferde Nefes denen kız gelir ve her şeyi bozar. Tahir Nefes’e aşık olur.

Tahir Nefes ile evlenmeyi isterken Tahir’in annesi Saniye anne ona Mecan’ı uygun görmektedir. Mercan ise Nefes’den nefret etmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü 2016 yılı mezunudur. Bu durumda muhtemelen Belfu Benian 1995 doğumludur. Uzun boylu mavi gözlü ve kumral saçlı olan Belfu Benian güzelliği ile tiyatro salonlarını ışıtmaktadır. Ankara ve Trabzon’da tiyatro oyunlarında deneyim kazanmak için çalışmaktadır. Belfu Benian dizi sektöründe çok yeni olduğu için sizlere çok bilgi veremiyoruz. Belfu Benian dizi sektöründe kalıcı olömak ve oyunculuğunu geliştirerek bir dizi de kadın başrol olarak yer almak istiyor. Belfu Benian kişisel gelişimine çok önem veriyor. Belfu Benian köperkleri kitap okumayı ve spor yapmayı çok seviyor. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Belfu Benian Mercan karkaterine hayat vererek ilk ciddi ekran deneyimini yaşadı.

Nazar Dağdeviren (Çağla Özavcı)

Nazar Dağdeviren Murat Kaleli’nin sevdalısıdır.

Çağla Özavcı 1991 yılında İzmir ilinde dünyaya geldi. 1.67 cm boyunda 50 kg ağırlığında olan güzel oyuncu mavi gözlü ve terazi burcudur. Oyunculuk hayallerini ertelemeyen Çağla Özavcı, ilk, orta ve lise eğitiminden sonra üniversite eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde tamamladı.

Çağla Özavcı, bir kaç reklam filminde oynadıktan sonra 2014 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Diğer Yarım adlı dizide ilk rolünü oynamıştır. Dizide İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Gonca Sarıyıldız, Nevra Serezli, Sait Genay, Ruhi Sarı Yamaç Telli gibi isimler yer almıştır. Dizide Gonca Sarıyıldız hem Esma hem Zeynep karakterini canlandırmıştır. Çağla Özavcı 2014 yılında Fox ekranlarında yayınlanan dizi O Hayat Benim’de rol almıştır. Dizide Keremcem, Ezgi Asaroğlu, Sinan Albayrak, Ceren Moray, Yeşim Ceren Bozoğlu, İclal Aydın, Ahu Sungur, Bahar Şahin, Murat Soydan gibi önemli isimler yer almıştır.

Oyuncu 2015 yılında yayınlanan Acı Aşk adlı dizide rol almıştır. Çağla Özavcı dizide Deniz karakterini canlandırmıştır. Oyuncu dizide Seçkin Özdemir, Sezgi Sena Akay, Alperen Duymaz, Hüseyin Avni Danyal, Neriman Uğur, Erkan Can gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Oyuncu Kalbimdeki Deniz dizisinde de rol almıştır. Yoldan Çıkan Oyun ve Ucuz Heyecanlar isimli tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu, Kuyu ve Musluk aslı kısa filmlerde de oynamıştır. Oyuncunun sevgilisi ve özel hayatına ait bilgiler sınırlıdır.

Fatih (Furkan Aksoy)

Fatih Kaleli Tahirin en küçük kardeşidir. Abisi Tahirin Nefesi korumasına karşı çıkmış olsa da daha sonra abisine destek olup onu korurlar. Vedat ise Nefes’i vermek istemeyen Tahir ve ailesini kendine düşman bilir.

Bu yazımızda ise Fatih karakteri ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Fatih Kaleli Tahirin en küçük kardeşidir. Abisi Tahirin Nefesi korumasına karşı çıkmış olsa da daha sonra abisine destek olup onu korurlar. Vedat ise Nefes’i vermek istemeyen Tahir ve ailesini kendine düşman bilir.

Furkan Aksoy’un ilk defa kamera karşısına çıktığı dizi Sen Anlat Karadeniz dizisi olmuştur. İstanbul’da yaşayan oyuncu İstanbul’da bulunan Kültür Üniversitesinde eğitim almıştır. Ekranların yeni yüzlerinden olan oyuncu daha ilk bölümden ilgi toplamayı başardı. Dizide Murat ile birlikte pazarda kızlara takılan Fatih’in en büyük tutkusu ise gerçek hayatta olduğu gibi futboldur.

İdris (Emre Ön)

İdris karakteri Nuran’ın eşi ve Davut Dayının oğludur. Nefes ve Tahir Vedat’tan kaçmak için denize atladıktan sonra kurtulup Nuranların evine sığınırlar. Nuran kendi evlerine misafir olarak gelmiş olan Nefese kendi kıyafetlerinden verir. Yiğit’i de güzelce giydirir. Nefesler gidince de onların kıyafetlerini hemen pırıl pırıl yıkayıp asar.Ama bu hiç de iyi sonuçlanmaz ve çamaşırlar sayesinde Vedat onların da başını belaya sokar. Önce Nuran’ı tutup içeri götürür ardından da İdrisi döverler. Davut Dayının malikanesinde Karadeniz yemekleriyle de karnını güzelce doyuran Vedat amacına ulaşmak için onların da canını sıkıp oradan uzaklaşır.

Emre Ön, 1985 yılında Ankara'da doğmuştur. Eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü'nde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini Büyük Buluşma dizisi ile yaşayan Emre Ön, Ölümsüz Kahramanlar ve Köprü dizilerinde rol almıştır.

Necip (Faruk Acar)

Necip karakteri Vedat’ın en güvendiği adamıdır ayrıca Vedat’ın da korumasıdır. Eyşan ve Vedat’ın türlü pis oyunlarına şahit olmuş bir isimdir. Vedat’ın yaptığı hiçbir kötülüğe ses çıkarmayan Necip evli biri aslında. Necip aslında özünde iyi biri. Şimdi çoğu izleyen u sözü okuyunca kötülüğe susan nasıl iyi olur diyecektir eminim ancak Necip’in özünde iyi biri olduğunu hepimiz Yiğit’in kaçırıldığı sahnede gördük. Yiğit’in çocuk yüreğiyle sorduğu soruları dinleyen Vedat hakkında düşüncelerini dinleyen Necip Yiğit’in bir cümlesiyle adeta eriyip biter:”Bütün babalar kötü müdür?” Necip bu sözün ağırlığının altında ezilir.

Belli ki onun da bir çocuğu vardır öpüp koklayamadığı…Sahi baba olmak sadece karnını doyuracak ekmeği getiren midir? Necip Yiğit’i mutlu edebilmek için bir şeyler pişirmek isteyince Yiğit Tahir abisiyle olan bir anısını hatırlayıp yumurta yapmasını ister. Onu kırmayan Necip hemen yumurta yapmaya gider. Bu sırada akıllı Yiğit de hemen Necipin telefonunu alıp dışarı çıkar ve polisi arar. Necip durumu fark edip hemen polise çocuk işte oyun yapıyor diye yalan beyanda bulunur. Bu olayın üstüne Necip Yiğit’in küçük yaşına rağmen polisi nasıl aradığını merak edip öğrenir. Annesinden zorda kalınca sihirli numaralar olarak öğrendiği bu bilgi sayesinde polisi bile aramayı öğrenmiştir. Tabi bu olayın ardından da çabucak yer değiştirirler.

Faruk Acar. 11 Ocak 1979 Adana doğumlu olan başarılı oyuncu Adanada bulunan Çukurova Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu 2007 senesinde Benim ve Roz’un Sonbaharı adlı sinema filminin ardından 2012 senesinde TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Sakarya Fırat adlı dizide Bekir karakterine hayat vermiştir. Yine aynı yıl Açlığa Doymak adlı sinema filminde rol alan oyuncunun canlandırmıştır.

Yiğit (Demir Birinci)

Hikayenin tam ortasında yer alan ise küçük bir çocuktur. Nefes’i ayakta tutan tek sebeptir oğlu. Nefes kaçarken oğlunu da yanına alır ve gider. Yiğit, yani Nefes’in oğlu, baba zulmünden kurtulur. Artık şiddet görmeyeceğini düşündüğümüz Yiğit’ Trabzonda farklı bir hikaye beklemektedir.

Demir Birinci. Küçük yaşlarda kamera karşısına çıkmış olan Demir Birinci’nin yer aldığı ilk dizi Sen Anlat Karadeniz dizisi olacaktır.

Balım (Dila Aktaş)

Tahir’in yeğeni olan Balım Yiğit’in de arkadaşı olacaktır.

Küçük yaşlarda kamera karşısına çıkmış olan Dila Aktaş’ın yer aldığı ilk dizi Sen Anlat Karadeniz dizisi olacaktır.

Nuran (Senem Göktürk)

Sen Anlat Karadeniz dizisi 2. bölümünde seyirci karşısına çıkmış olan Nuran karakteri İdris’in eşidir. Davut Dayının da gelinidir. Güzel gözleriyle dikkatleri üzerine toplayan Nuran yüzü gibi güzel bir kalbe sahiptir. Nefes ve Tahir Vedat’tan kaçmak için denize atladıktan sonra kurtulup Nuranların evine sığınırlar. Nuran kendi evlerine misafir olarak gelmiş olan Nefese kendi kıyafetlerinden verir.

Yiğit’i de güzelce giydirir. Nefesler gidince de onların kıyafetlerini hemen pırıl pırıl yıkayıp asar. Ama bu hiç de iyi sonuçlanmaz ve çamaşırlar sayesinde Vedat onların da başını belaya sokar. Önce Nuran’ı tutup içeri götürür ardından da İdrisi döverler. Davut Dayının malikanesinde Karadeniz yemekleriyle de karnını güzelce doyuran Vedat amacına ulaşmak için onların da canını sıkıp oradan uzaklaşır.

1986 yılında dünyaya gelen oyuncu Senem Göktürk’ün sevgilisi kendisi gibi oyuncu olan Emre Ön’dür. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini Atv kanalında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi ile gerçekleştirmiş ve dizide Nuran karakterini canlandırmıştır.

Senem Göktürk baba tarafından aslen Nevşehir Ürgüp’lüdür, Nevşehir doğumludur. Resmi sosyal hesaplarında annem babam Ürgüp’lü ancak ben Karadenizliyim demiştir.

Avukat Esma (Duygu Üstünbaş)

3. bölümde diziye dahil olan Avukat Esma ve Nefesin avukatlığını üstlenmiştir

Duygu Üstünbaş Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisidir ayn zamanda Anadolu Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Oyunculuk Anasanat Dalı okuyor. Bu işlere yeni atılmış daha önce bir kaç tiyatro oyununda sahne almıştır.

Komiser Mitat

Komiser Mitat Tahir'in sevdiği bir polis abisidir. Mithat deneyimli bir polistir. Trabzon emniyetinin tamamı elindedir.

Mehmet Çepiç. Şubat 1962’de Ankara’da dünyaya gözlerini açan oyuncu eğitim hayatı boyunca Ankarada idi. Ankara Halk Tiyatrosu Kursunun ardından Fareyi Öldürmek adlı tiyatro oyunuyla oyunculuğa ilk adımını attı. 1982-1990seneleri arasında seslendirme de yapmış olan oyuncu ayrıca sunuculuk da yaptı. Sunuculuk konusunda çok başarılı olan oyuncu bu konuda ödüller de almıştır. Mint Akademide oyunculuk konusunda eğitim de vermektedir.

Aydan Burhan

1 Kasım 1968 Bursa doğumlu oyuncu Belediye Konservatuarı mezunudur. En son Fabrika Kızı adlı dizide rol alan başarılı oyuncu daha önceden Sevdam Alabora, Kadim Dostum, Şefkat Tepe, Tarım ve Diğerleri, Sevda Tepesi, Büyük Buluşma ve Mahallenin Muhtarları’nın kadrosunda yer almıştır.

Serdar Yeğin

1 Ocak 1980 Bursa doğumlu oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. En son Kördüğüm’de Mert olarak izlediğimiz başarılı oyuncu daha önceden Kılıç Günü, Dedektif Biraderler, Adanalı, Senden Başka ve Aşk Oyunu gibi dizi projelerinde rol aldı.

Yorumlar