Sağlık Bilimleri Üniversitesi sözleşmeli personel alımı şartları neler?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi sözleşmeli 3 personel alımı yapacağını duyurdu. Peki ya şartları neler?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi sözleşmeli personel alımı şartları neler?
Son Güncelleme: 31 Temmuz 2018 Salı 10:10
31 Temmuz 2018 Salı 10:08

Sağlık Bilimleri Üniversitesi sözleşmeli kamu personeli memur alımı kapsamında 3 bilişim personeli alacak. Sözleşmeli kamu personeli alımı ilan metni ve başvuru koşullarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı tarafından 3 sözleşmeli kamu personeli memur alımı ilan DPB’de yayımlandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda ÖSYM’ce 2017 KPSS ait KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak değerlendirilir) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilir) toplamı esas alınarak gerçekleştirilecek yazılı ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile Ankara Gülhane Külliyesine iki, İstanbul Mektebi Tıbbiye-i Şahane Külliyesine bir olmak üzere toplam üç sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman?

Sözleşmeli personel alımı için başvurular 13 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvuru genel ve özel şartları vardır.

Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

-Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

-Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

-Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak gerekiyor.

-Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek gerekiyor. Belge olarak öğrenilen programlama dillerinin belirtildiği onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi veya mezun olunan bölümden alınan eğitimi yapılan programlama dillerini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama dillerini gösteren onaylı yazı veya eğitim kurumlarından alınan kurs katılım sertifikaları gibi belgeler kabul edilir.

-İyi derecede yazılı/sözlü İngilizce bilmek, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek gerekiyor.

-Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak gerekiyor.

Yorumlar