Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne?

Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne? Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımın ardından Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne? soruları merak konusu oldu.

Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne?
Son Güncelleme: 10 Nisan 2019 Çarşamba 13:46
10 Nisan 2019 Çarşamba 13:35

Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne? Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımın ardından Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne? soruları merak konusu oldu. Detayları haberimizde.

Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında?

Rıza Küçükdurmaz kimdir, kaç yaşında, Instagram adresi ne? Gora filminde Ceku'nun babasına hayat veren Pilot binbaşı Rıza Küçükdurmaz karakteri Cem Yılmaz'ın Twitter paylaşımı ile bir kez daha gündeme geldi. Asi ve hırçın biri olarak kaçış planları yapsa da gurbet ellerde vefat etmişti. Rıza Küçükdurmaz seneryo gereği oluşturulan bir karakter olduğu için Instagram adresi bulunmamaktadır. 

Cem Yılmaz

23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Aslen Gürün, Sivaslıdır. İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu'nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.

Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000'den fazla kez sahneye çıktı.

1998'de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

“Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

2014'te StandartCY adlı gösterisiyle son baharda Amerika turnesine çıkmıştır. Yer aldığı son film Deli Aşk, 10 Mart 2017 tarihinde vizyona girmiştir.

Yorumlar