PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir, ücretli mi?

PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir, ücretli mi? Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Playstation yıllardır kullanıcıları tarafından beklenen devrim gibi bir karara imza attı. Peki PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir, ücretli mi?

PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir, ücretli mi?
Son Güncelleme: 10 Nisan 2019 Çarşamba 20:20
10 Nisan 2019 Çarşamba 20:20

PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir, ücretli mi? Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Playstation yıllardır kullanıcıları tarafından beklenen devrim gibi bir karara imza attı. Peki PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir, ücretli mi? detayları haberimizde.

Sony Interactive Entertainment açıkladığı kararın ardında PlayStation Network Online ID (Çevrimiçi Kimlik) değiştirme özeliğinin bugün Kuzey Amerika'da yarın da Avrupa bölgesinde kullanılabilir olacağını duyurulması milyonlarca kullanıcı açısından büyük sevinçle karşılandı. Artık seçtiğiniz ilk nickle oyunlara devam etmek zorunda değilsiniz. 

PlayStation kullanıcı adı değiştirme ücretli mi?

Playstation'nun bir başka müjdesi ise ilk çevrimiçi kimlik değiştirme ücretsiz olacak fakat ilkinden sonra yapılacak her bir değişiklik için ücret talep edilecek. Normal kullanıcılar için $9.99 USD / $9.99 CAD / €9.99 / £7.99; PlayStation Plus abonesi kullanıcılar için $4.99 USD / $4.99 CAD / €4.99 / £3.99. olarak açıklandı.
 
İsmini ya da takma adınızı PlayStation 4 sistemi veya web tarayıcı üzerinden yapabileceksiniz. PlayStation 4 sistemi üzerinde izlenecek yol şu şekilde olacak:

PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

1. Adım: PS4'ünüzden [Ayarlar] kısmına gidin.
2. Adım: Sırasıyla [Hesap Yönetimi]> [Hesap Bilgisi]> [Profil]> [Çevrimiçi Kimlik] kısmına gidin.
3. Adım: İstediğiniz Çevrimiçi Kimliğini girin veya önerilenlerden birini seçin.
4. Adım 4: İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Çevrimiçi kimliğinizi değiştirirken, arkadaşlarınız tarafından tanınabilmek için yeni kullanıcı adının yanında eski kullanıcı adının da bulunması şeklinde size bir opsiyon sunulacak. Ayrıca istediğiniz zaman ücretsiz olarak eskisine dönebileceksiniz. Eskisi başkaları tarafından alınamayacak.

1 Nisan 2018'den sonra yayınlanan tüm PlayStation 4 oyunları ve bu tarihten önce yayınlanan oyunların da büyük bir çoğunluğu PlayStation Network çevrimiçi kimlik değişikliği ile uyumlu olacak.

Yorumlar