Ozan Sözeyataroğlu kimdir, kaç yaşında, hangi okulda okuyor?

Ozan Sözeyataroğlu kimdir, kaç yaşında, hangi okulda okuyor? 23 Nisan vesilesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamına oturan öğrencinin kim olduğu merak konusu oldu. Peki Ozan Sözeyataroğlu kimdir, kaç yaşında, hangi okulda okuyor?

Ozan Sözeyataroğlu kimdir, kaç yaşında, hangi okulda okuyor?
Son Güncelleme: 23 Nisan 2019 Salı 13:57
23 Nisan 2019 Salı 13:23

Ozan Sözeyataroğlu kimdir, kaç yaşında, hangi okulda okuyor? 23 Nisan vesilesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamına oturan öğrencinin kim olduğu merak konusu oldu. Peki Ozan Sözeyataroğlu kimdir, kaç yaşında, hangi okulda okuyor? detayları haberimizde.

Ozan Sözeyataroğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Beştepe'ye gelen çocukları kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu’na bıraktı.

İstikbalimizin teminatı olan siz çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Bu vesileyle tüm dünya çocuklarına en kalbi sevgilerimi gönderiyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devletimizin kuruluşu ve bugünlere gelmesinde emeği olan herkesi şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

Bugün çocuk bayramımızla beraber, meclisimizin dualarla açılışının 99. yılını kutluyoruz. Vatanımızın işgal edildiği bir dönemde Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisi, bağımsızlığımızın da başlangıcı olmuştur. Meclis en karanlık günlerde güç ve cesaret aşılamıştır.

 23 Nisan nedeniyle Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Ozan Sözeyataroğlu ise şu ifadeleri kullandı:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini hakim kılmak için TBMM’yi açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Hepimize güzel nice bayramlar diliyorum. Bizleri makamında ağırlayan sayın cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Yorumlar