Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi

CNN Türk'deki görevine son verilen Nevşin Mengü Kimdir? Yaptığı skandal açıklamalarla sürekle gündeme gelen son olarak S400 füzeleri hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Nevşim Mengü Nerelidir? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi

Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi - Sayfa 1

Mengü, 1982 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Nevşin Mengü’nün babası politikacı Şahin Mengü’dür.İlköğretimi Ankara’da okuyan Nevşin Mengü, ortaöğretimi Ted Ankara Koleji’nde tamamladı.

1 7
 
Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi - Sayfa 2

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üzerine bitirdi. Televizyonculuğa 2005'de Kanaltürk televizyonunda başlayan Nevşin Mengü, bu kanalda “Kadınlar Kulübü” adlı programı sunmuştur.

2 7
 
Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi - Sayfa 3

Bir yıl sonra Habertürk’te muhabirliğe başlasa da, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifinden dolayı bu kanaldaki görevinden istifa eder. 1.5 sene ajansın Tahran temsilciliğini yapan Mengü, Hürriyet gazetesinde de görev üstlendi.

3 7
 
Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi - Sayfa 4

2011 senesinde Kanal D ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunlarından dolayı yayın yapamaması nedeniyle, aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk tarihine geçmiştir.

4 7