Necmi ve Nihan Yapıcı kimdir, kaç yaşında, kaç yıldır evliler?

Necmi ve Nihan Yapıcı kimdir, kaç yaşında, kaç yıldır evliler? 2. Sayfa programına konuk olan tiyatro oyuncusu Necmi Yapıcı ve eşi Nihan Yapıcı'nın aşk hikayesini anlatmasının ardından google'de en çok aratılan kişiler oldukar. Peki Necmi ve Nihan Yapıcı kimdir, kaç yaşında, kaç yıldır evliler?

Necmi ve Nihan Yapıcı kimdir, kaç yaşında, kaç yıldır evliler?
Son Güncelleme: 10 Nisan 2019 Çarşamba 14:04
10 Nisan 2019 Çarşamba 13:54

Necmi ve Nihan Yapıcı kimdir, kaç yaşında, kaç yıldır evliler? 2. Sayfa programına konuk olan tiyatro oyuncusu Necmi Yapıcı ve eşi Nihan Yapıcı'nın aşk hikayesini anlatmasının ardından google'de en çok aratılan kişiler oldukar. Peki Necmi ve Nihan Yapıcı kimdir, kaç yaşında, kaç yıldır evliler? detaylara haberimizde ulaşabilirsiniz.

Necmi Yapıcı kimdir? 

Necmi Yapıcı, 18 Mart 1972 tarihinde İzmir’de doğdu.

İlk orta ve lise öğrenimimi İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesinde okurken, okul sahnesinde, Dünyalılar, Karlıdağ, Evlilik Oyunu adlı kısa oyunlarda seyirci karşısına çıktı. Aynı zamanda İzmir Devlet Tiyatrosu’nda Miğfer ve Çıtırköy adlı çocuk oyunlarında ve Maymun davası adlı oyunda oynadı. Öğrenci iken yaz tatillerinde İzmir Seferihisar da bulunan Teos Club adlı tatil köyünde animatörlük yaptı.

Cihan Ünal, İstanbul’a ayak basar basmaz Tiyatrokare’de Oscar (1996) adlı oyunda rol almasına yardımcı oldu. Ardından ATV’de yayınlanan “Reyting Hamdi” (1996-1999) programının kadrosuna dahil oldu. “Ayrılsak da Beraberiz” adlı dizide "Yırttık abicim yırttık" sözüyle tanınan "Feridun Bitir" adlı karakteri oynayarak ünlendi. Daha sonra yine bir Birol Güven yapımı olan Sonradan Görme adlı TV dizisinde de gene Feridun ismi ile izleyici karşısına geçti. Onlarca film ve dizide rol aldı. Bunun yanı sıra Ayrılsak da Beraberiz’in 25 bölümü, Dikkat Bebek Var’ın 26 bölümü başta olmak üzere çeşitli dizi ve reklam senaryoları yazdı. Reklam ve dizilerde yönetmenlik yaptı. Son olarak Seksenler dizisinde rol aldı.  

Nihan Yapıcı kimdir?

Nihan Durukan 2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Necmi Yapıcı ile evlenmiştir. En son Kız Annesi dizisinde rol alan Nihan Durukan daha önce Büyük Yalan, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Son Cellat, Binbir gece, Berivan dizilerinde rol almış ayrıca Mandıra Filozofu İstanbul, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

Birçok reklamda da yer alan Durukan, Şahika Tekand Studio Tiyatro Eğitimi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Tiyatro eğitimi almıştır.

Yorumlar