Ketenpere nerede çekildi? Ketenpere filminin konusu ne?

Ketenpere nerede çekildi? Ketenpere filminin konusu ne? Şafak Sezer'in senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmde aksiyon ve macera dolu sahneler izleyicileri bekliyor. Peki Ketenpere nerede çekildi? Ketenpere filminin konusu ne?

Ketenpere nerede çekildi? Ketenpere filminin konusu ne?
Son Güncelleme: 6 Şubat 2019 Çarşamba 21:15
6 Şubat 2019 Çarşamba 21:06

Ketenpere nerede çekildi? Ketenpere filminin konusu ne? Şafak Sezer'in senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmde aksiyon ve macera dolu sahneler izleyicileri bekliyor. Peki Ketenpere nerede çekildi? Ketenpere filminin konusu ne? sorularının yanıtları haberimizde.

Ketenpere filminin konusu ne?

Kalender, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak roller alan bir figürandır. Uzatmalı sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kuran Kalender, akrabasının adının karıştığı bir mali suçu üzerine alınca cezaevine girer. Cezaevinde tanıştığı Vefa abi isimli bir mahkum, kısa sürede Kalender'i çok sever ve onu himayesine alır. Cezasını tamamlayan Kalender, cezaevinden çıkar ve eski yaşamına geri döner. Vefa'nın dışarıdaki adamları ona dışarıda da yardım ederler. Bir süre sonra Vefa da cezaevinden çıkar. Kalender, Vefa'nın yanına gider ve ona kendi cast şirketini kurmak ve film çekmek hayalinden bahseder. Vefa çok sevdiği Kalender'e yardım etmeye ve ona bir film çektirmeye karar verir.

Ketenpere filminin oyuncuları 

Şafak Sezer, Hakan Ural, Mehmet Esen, Elif Erol, Orhan Ayfın, Serkan Şengül, Volkan Başaran, Turabi Çamkıran, Elif Erdoğan, Ümit Okur, Abidin Yerebakan, Ömer Kurt, Ali Yerlikaya, Afrikalı Ali, Şenol İpek, Kemal Erek, Cenk Acarlar, Aslı Altaylar, Sinan Mıhçı, Mustafa Aydın, Semih Saral, Özgür Alter

Senaryo

Senarist: Şafak Sezer

Müzikler

Besteci: Deniz Erdoğan (II)
Besteci: Yıldıray Gürgen

Yapım

Yapımcı: İsmail Filiz
Yapımcı: Sefa Tiryaki

Teknik Ekip

Görüntü yönetmeni: Eyüp Boz
Kurgu: Ersin Göncü
Yapım amiri: Orhan Erkal
Kostüm şefi: Gizem Karakaya

Firmalar

Türk dağıtımcıUIP Türkiye

Yorumlar