Ünlü rapçi Jon James McMurray kimdir, neden öldü?

Kanada’da uçakta çektiği klipleriyle bilinen ünlü rapçi Jon James McMurray klip çekerken hayatını kaybetti. Ünlü rapçi Jon James McMurray kimdir, neden öldü?

Ünlü rapçi Jon James McMurray kimdir, neden öldü?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:58
24 Ekim 2018 Çarşamba 13:36

Uçakta klip çekimleriyle meşhur olan müzisyen Jon James Mc Murray’ın çekim sırasında hayatını kaybetmesi ile kim olduğu araştırılmaya başladı.

Rapçi Jon James McMurray neden öldü?

Çektiği eğlenceli video klipler ve şarkılarıyla tanınan McMurray, British Colombia bölgesinde bir video çekmek için arkadaşlarıyla bir araya geldi. Burada Cessna tipi bir uçağa binmeye karar veren McMurray, uçağın kanadına çıkarak burada video çekmek istedi. Uzun saatler boyunca çekim için çalışan ve arkadaşlarını da ikna eden 34 yaşındaki şarkıcı arkadaşlarıyla birlikte havalandı. Gökyüzünde kanada çıkan McMurray, burada klip çekimine devam etti. Fakat Rus yapımı Cessna’nın türbülansa girmesi ve pilotun da kontrolü sağlayamaması sonucunda kanatta dengesini yitiren McMurray tökezledi ve düştü. Önce kanada tutunmayı başaran McMurray, daha fazla kendine hakim olamayınca metrelerce yükseklikten aşağı düştü. Paraşütünü açamayan McMurray olay yerinde yaşamını yitirdi.

Jon James McMurray kimdir?

Jon James McMurray Kanaalı ve 34 yaşında hareketli ve sıradışı müzik videoları ile tanınıyordu. McMurray’nin heyecanla paraşütünü açamadığını açıklayan arkadaşları, genç şarkıcının yere çakıldığını ve olay yerinde öldüğünü açıkladı. Kanada basını yaşanan gelişmeye geniş yer verirken, McMurray’nin müzik kariyerinden önce kayak sporuna merak olduğu ve sakatlandıktan sonra müziğe ağırlık verdiğini yazdı. Sanatçının bir arkadaşı, “Her şeyin yolunda gitmesi gerekiyordu ama bir şeyler oldu” diye konuştu.

 

 

Yorumlar

Ö. Tomdaş En beğenilen yorum
O kadar da ünlü bir meyhaneci değilmiş. Bu kaza baş vermeden önce pek de gündeme gelmemiş.