İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma günü trafiğe kapalı olacak yollar

İstanbul Yeni Havalimanı’na büyük taşınmanın gerçekleşeceği güne sayılı günler kaldı. Binlerce sürücünün merak ettiği konu ise İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma günü hangi yollar trafiğe kapalı olacak?

İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma günü trafiğe kapalı olacak yollar
Son Güncelleme: 14 Eylül 2018 Cuma 12:03
14 Eylül 2018 Cuma 12:00

İstanbul Yeni Havalimanı taşınması için tüm hazırlıklar son sürat devam ediyor. Büyük açılışa yaklaşık 45 gün kala sürücüler taşınmanın gerçekleşeceği gün hangi yolların kapalı olacağını merak ediyor. İşte İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma gününde tahmini olarak trafiğe kapalı olacak yollar..

İstanbul büyük bir göçe hazırlanıyor. Dünyanın en büyük taşınmasına sadece 46 gün kaldı. Taşınma sırasında güzergahların kapatılıp kapılmayacağı da konuşuluyor. Yeşilköy´deki Atatürk Havalimanı ile Arnavutköy´deki İstanbul Yeni Havalimanı arasında 5 binden fazla TIR taşıma için mekik dokuyacak. Valisi Vasip Şahin, DHA´nın konuyla ilgili sorusunu, "Gerekirse ve gerektiği ölçüde kapatılacak; ama, kesin kapatılacak diye henüz şu anda kesinleşmiş bir planımız yok" diye yanıtladı.

İstanbul Yeni Havalimanı açılışı ne zaman?

İlk aşaması 29 Ekim´de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı´na taşınma işlemleri için de koordinasyon toplantıları sürüyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’na taşıma ne zaman yapılacak?

Dev merkeze 30 Ekim saat 03.00´da taşınma işlemleri başlayacak.31 Ekim saat 23:59´da taşınmanın tamamlanması planlanıyor. Yer hizmetlerinde kullanılacak ve taşınacak yaklaşık 15 bin teçhizatın 10 binin THY'ye ait olduğu belirtiliyor. THY dışındaki, üssü Atatürk Havalimanı olan diğer havayolu kuruluşlar ve bunlara hizmet veren yer hizmet kuruluşlar ise operasyonları durdurarak, 30 Ekim saat 19.00 ile 31 Ekim saat 18.59 arası taşınacak. İstanbul Yeni Havalimanının tam olarak faaliyete geçmesi ise 1 Kasım saat 00.01'den itibaren planlanıyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma günü hangi yollar trafiğe kapalı olacak?

Basın Ekspres yolu-Mahmutbey gişeleri

31 Ekim saat 02.00 ile saat 13.59 arasında THY ve yer hizmeti şirketi TGS'nin de taşınması amacıyla 12 saatlik bir dönemde Atatürk Havalimanı'nda THY operasyonlarını durduracak. THY ve diğer şirketlerle beraber binlerce araç konvoylar halinde taşınma için yollarda olacak. İstanbul´da taşınma güzergahı ise Basın Ekspres yolu, Mahmutbey gişeler üzerinden yapılacak. Belgeseli de yapılacak olan taşınma sırasında da güzergahlarda güvenlik önlemleri de alınacak.

Yeşilköy-Karadeniz yönü

30 Ekim gecesi saat 01.00’den itibaren Yeşilköy’den İstanbul’un Karadeniz yönüne kara ve havadan yoğun bir trafik yaşanacak.

 

Yorumlar