Hükümet Kadını filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Hükümet Kadını filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Başrollerinde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat'ın yer aldığı 2013 yılında gerçek olaylardan esinlenerek sinemaya aktarıldı. Peki Hükümet Kadın filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Hükümet Kadını filminin konusu ne, oyuncuları kimler?
Son Güncelleme: 12 Mart 2019 Salı 21:42
12 Mart 2019 Salı 21:16

Hükümet Kadını filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Başrollerinde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat'ın yer aldığı 2013 yılında gerçek olaylardan esinlenerek sinemaya aktarıldı. Peki Hükümet Kadını filminin konusu ne, oyuncuları kimler? yanıtları haberimizde.

Hükümet Kadını filminin konusu ne?

Midyat'ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini Midyat'ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Başkanlığı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir. 

Kısa zamanda 'Hökümet' gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur.Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır. 

Hükümet Kadını filminin oyuncuları kimler?

Vizyona girdiği günde büyük beğeni toplayan film birçok ünlü ismi kadrosunda barındırıyor. Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu'da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate'nin hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin'in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak bulunuyor...

 

Yorumlar