Havaist kalkış yerleri, sefer saatleri, fiyat tarifesi nedir? Havaist otobüslerde akbil mi geçecek?

İstanbul Yeni Havalimanı’na Havaist otobüslerle yapılacak taşımacılığın güzergahları ve fiyatları belli oldu. Havaist kalkış yerleri ve sefer saatleri ne? Havaist fiyat tarifesi ne? Havaist Anadolu yakası, Avrupa yakası sefer yerleri ve saatleri azonceoldu.com’da..

Havaist kalkış yerleri, sefer saatleri, fiyat tarifesi nedir? Havaist otobüslerde akbil mi geçecek?
Son Güncelleme: 17 Kasım 2018 Cumartesi 12:07
15 Kasım 2018 Perşembe 08:04

İstanbul Yeni Havalimanı’nda yolcu taşımacılığı hizmeti yapacak olan Havaist’in detayları merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal Yeni Havalimanı otobüsleri ile ilgili açıklama yaptı. Havaist kalkış yerleri ve sefer saatleri ne? Havaist fiyat tarifesi ne? Havaist Anadolu yakası, Avrupa yakası sefer yerleri ve saatleri detayları haberimizde.

İstanbul Yeni Havalimanı yolcu taşımacılığı Otobüs A.Ş’nin Havaist markasıyla hizmet verecek otobüsleriyle sağlanacak. 31 Aralık'a kadar 5 hat 18 otobüs ile hizmet verilecek. Havaist Yeni Havalimanı yolcu taşımacılığı hizmetini 10 yıl boyunca verilecek. Bu hatlar ile havalimanına yılda 70 milyon yolcu taşınacak. Metro hattı bitene kadar bu otobüslerin Yeni Havalimanı yolcu taşımacılığında büyük öneme sahip olacak. “Euro 6” denilen lüks sınıfındaki otobüslerle hizmet verecek ve 5 yaşın üzerinde araç kullanılmayacak. Şehirlerarası otobüslerdeki gibi yolcuların valizlerinin bagajlara yerleştirileceğini ve elektronik sistemle takip edileceğini ifade etti.  Otobüslerin sefer saatleri, kalkış noktaları gibi bilgilerin 20 Kasım'dan itibaren Android cihazlardan, kasım ayının son haftası itibariyle de IOS cihazlardan takip edilebilecek. Yolcuların konforu için  ‘İbbWiFi’ ücretsiz internet hizmeti de verilecek.

Havaist kalkış yerleri- Havaist 5 otobüs hattı ve ilçeleri

1 Ocak itibarıyla 18 hatta çıkılacak ve 150 otobüsle taşımacılık yapılacak. Yeni Havalimanı’na en yakın hattın mesafe 10, en uzak mesafe olan Pendik 93 kilometre.

İBB'den verilen bilgiye göre ilk etapta hizmete girecek 5 otobüs hattı şöyle:

-Taksim- Beşiktaş-Yeni Havalimanı Hattı (44 km, 100 dakika)

-Yenikapı-Bakırköy-Yenibosna-Yeni Havalimanı hattı (65 km, 110 dakika)

-Kozyatağı metro-Yeni Havalimanı (57 km, 115 dakika)

-TUYAP-Bahçeşehir-Yeni Havalimanı hattı (58 km, 110 dakika)

-Atatürk Havalimanı-Yeni Havalimanı hattı

İlk etapta hizmet verecek 15 ilçe

Havaist Anadolu yakası sefer yerleri

Beykoz: Kavacık

Kadıköy: Kozyatağı

Havaist Avrupa yakası sefer yerleri

Arnavutköy, Yeni Havalimanı

Bahçelievler, Yenibosna-Kuleli

Bakırköy: İDO

Başakşehir: Metrokent

Beşiktaş: Sahil İDO

Beylikdüzü: Cumhuriyet-Metrobüs

Beyoğlu: Taksim-Gümüşsuyu

Büyükçekmece: TÜYAP

Eyüp: Göktürk

Fatih: Yenikapı-İDO

Kağıthane: Hasdal

Ümraniye: Tepeüstü

Şişli: Zincirlikuyu

Havaist otobüs ücretleri-İşte ilçe ilçe Havaist fiyat tarifesi

Havaist taşıma ücretleri 12 lira ile 30 lira arasında değişecek. Taşıma ücretlerinin 2 ay boyunca yüzde 50 indirimli olacağını açıkladı. Havaist ücreti İstanbulkart ile yapılabilecek.

 

 

 

Yorumlar