Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi? sorusu kendisinden 10 gündür haber alınamayan Gülistan Doku’nun bulunamaması üzerine şüpheleri üstünü çekmesi ile merak edildi. Peki Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi? İşte detaylar

Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi?
Son Güncelleme: 15 Ocak 2020 Çarşamba 09:54
14 Ocak 2020 Salı 10:15

Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi?  Tunceli, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, kaldığı yurttan 10 gün önce çıktıktan sonra bir daha izine rastlanmadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi Tunceli’ye gelerek kızları Gülistan’ın kaybolduğu ihbarıyla polise başvurdu. Gülistan Doku’nun bulunamaması üzerine şüpheler Rus uyruklu sevgilisi Zaynal Abarok’a çevrildi. Peki Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi?  sorularının yanıtı haberimizde…

Gülistan Doku’nun Rus sevgilisi Zaynal Abarok kimdir, kaç yaşında, evli mi? 

21 yaşındaki Gülistan Doku, Tunceli, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisiydi. Kaldığı yurttan yaklaşık 10 gün önce çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınmadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi Tunceli’ye gelerek kızları Gülistan’ın kaybolduğu ihbarıyla polise başvurdu.

Başvuru sonrası üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gülistan için arama çalışması başlattı. Genç kızın kaybolmasından bir gün önce, Rus uyruklu erkek arkadaşı Zaynal Abarok(23) ile ailesinin evinde tartıştığı iddia edildi. Abarok’un Tunceli’de görevli bir polis memurun üvey oğlu olduğu iddia edilirken, Gülistan’ın kaybolmasından sonra Tunceli’den ayrıldığı ve yurt dışına gittiği öne sürüldü.

Gülistan Doku’nun dayısı Mhehme Kan, olaya ilişkin şunları söyledi:

Gülistan erkek arkadaşının evli olduğunu öğrenince aralarında tartışma çıkıyor. Hatta birlikte çocuğun ailesinin evine gidiyorlar orada da kavga ediyorlar. Evden ayrılıp yurda gitmek isteyince erkek arkadaşı da peşinden gidiyor ve kavgaları sokakta devam ediyor. Gülistan’ı zorla araca bindirmek istiyor, darp ediyor. Kavga ettikleri noktaya polis çağırılıyor ancak yeğenim şikayetçi olmuyor. Ertesi gün de erkek arkadaşının çalıştığı kafeye gitmiş ve orada kavga etmiş. Ondan sonra da kendisinden haber alamadık.

Gülistan’ın kaybolduğu gün saat 16.00 gibi dört saniyelik bir telefon sinyali tespit edildi. Yeğenim bu telefon görüşmesini Abarok’la yapmış. Bu da gösteriyor ki, o saate kadar Gülistan’a bir şey olmamış.

Şüpheli Zaynal Abarok

Yeğenim kaybolduğu ve bir önceki gün bu adamla şiddetli bir şekilde tartışıyor. En son bu şahısla görülüyor. Tüm şüpheler bu adamı gösteriyor. Adamın yurt dışına kaçtığı söyleniyor. Olayın baş şüphelisi Zaynal Abarok, ancak adam ortada yok. Nasıl olur da, bu adama yurt dışına çıkış yasağı konulmaz.

"Aile biliyor"

Savcılığa en son dün yine gittik. Bize geniş çaplı araştırma yaptıklarını söylüyorlar. Abarok ile ilgi de bize dedikleri şey, ‘Aynı gün ifadesini aldık. Ancak çocuğu gözaltına alacak ya da tutuklayacak herhangi bir delil olmadığı için serbest bıraktık.’ Ailesi de Tunceli’yi terk etmiş. Gülistan cinayete de kurban gitmiş olabilir, intihar da etmiş olabilir. Ancak ailesi de arkadaşları da, ‘İntihar edebilecek biri değildi’ diyor. Buradan üvey babaya sesleniyorum, bildiği bir şey varsa lütfen çıkıp anlatsın.”

Gülistan'ın telefonu kapalı

Öte yandan, Abarok’un olaydan sonra çalıştığı kafeye bir daha gitmediği ve telefonun da kafalı olduğu öğrenildi. Üvey babasının ise oğlunun diş telleri için il dışına çıktığını ve telefonunun bozuk olduğunu söylediği ileri sürülüyor.

Arama çalışmaları genişletildi

Tunceli’de, 9 gün önce kaybolan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku’nun (21) bulunması için sürdürülen aramalar, polis özel harekât ekiplerinin de katılmasıyla genişletildi. 4 timden oluşan polis özel harekât ekipleri iz bulma köpekleriyle Dinar Deresi bölgesinde araziyi didik didik arıyor.

Zaynal Abarok'un sosyal medya hesabı bulunmuyor

 İntihar mı etti?

Hürriyette yer alan habere göre Gülistan Doku’ya ait intihar mektubu bugün odasında bulundu.

Gülistan’ın intihar ettiği değerlendirilen yerde de polis dalgıçları tarafından ait bazı notlar ve isminin bulunduğu bir reçete ile arkadaşından ödünç aldığı belirlenen bir makas bulundu.  Gülistan’ın bulunması için yapılan aramalar nöbetleşe gece gündüz devam ediyor. Tunceli Valisi, Tunceli Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı da vatandaşların da desteğiyle yürütülen aramalara nezaret ediyor.

 

Gülistan’ın erkek arkadaşının üvey babası konuştu

Genç kızın kaybolmasından bir gün önce, Rus uyruklu erkek arkadaşı Zaynal Abarok (23) ile ailesinin evinde tartıştığı iddia edilmişti. Abarok’un üvey babası polis memuru E.Y., Milliyet’e yaptığı açıklamada “Gülistan’ın kaybolduğu gün Zaynal’in kafede olduğu, oradan eve ve daha sonra da spor salonuna gittiğine dair kamera kayıtları var. Gülistan’ın kaybolmasıyla ilgili bizim uzaktan yakından herhangi alakamız yok” dedi. E.Y., şunları söyledi:

“O kadar fazla yazılan şey oldu ki, biz sessiz kaldıkça insanlar suçlu olduğumuzu düşünüyor. Gülistan ve Zaynal 7-8 ay çıktı. Yaklaşık iki ay önce de ayrıldılar. Olaydan bir gün önce, yani cumartesi akşamı kapımız çaldı, gelen Gülistan’dı. Zaynal’ı sormuş kızıma, kızım da evde olmadığını söylemiş ve içeri girmeden gitmiş. Eşim, kızıma kimin geldiğini sorunca Gülistan olduğunu söyledi. Eşim de hemen Gülistan’ı aramış ve Gülistan apartmanın merdivenlerinde oturuyormuş. Eşimin aramasının üzerine Gülistan gelip, Zaynal’ı evde bekledi. Zaynal eve geldikten sonra da odaya girip bir süre konuştular, hatta eşim onlara çay ve meyve servisi yaptı, bir sorun yoktu.

“Yolda tartışmışlar”

Gülistan yurda yalnız gitmesin diye Zaynal’a Gülistan’ı bırakmasını söyledim. Benim aracımla Gülistan’ı bırakırken yolda durmuş ve tartışmışlar ama darp yok. Gülistan’ın kaybolduğu gün Zaynal’in kafede olduğu, oradan eve ve daha sonra da spor salonuna gittiğine dair kamera kayıtları var. Gülistan kaybolduktan sonra herkes Zaynal’ı suçlayınca ve Gülistan’ın da ailesinin Diyarbakır’dan geldiğini öğrenince sıkıntı yaparlar diye ben de Alanya’ya gönderdim. Senelik izne ayrıldım ve ailece Alanya’ya geldik. Gülistan’ın kaybolmasıyla ilgili uzaktan yakından alakamız yok. Diğer taraftan herkes Zaynal’ın evli olduğunu söylüyor, oysa değil. Bunu da ispatlayabilirim.

“Duruma biz de üzüldük”

Gülistan Zaynal ile çıktığında da birkaç defa bize geldi, kendisini tanıyoruz. İntihar edebilecek biri değil. Ama günlerdir bulunmaması üzerine ben de intihar etmiş olabileceğini düşündüm ancak o kadar kapsamlı bir aramaya rağmen bulunmaması da ilginç. Üzücü bir durum, inanın biz de üzülüyoruz.”

“İntihar mektubu değil”

Genç kızın kaldığı yurttaki odasında intihar mektubu bulunduğu iddia edilmişti. Söz konusu iddiaya ilişkin konuşan Gülistan Doku’nun teyzesi Fatma Tosun şunları söyledi:

“Önceki gün ben, ablası ve kuzenleri Gülistan’ın kaldığı yurda gidip eşyalarını toplayalım dedik. Cüzdanın içinde bir not gördük. Notta sadece, ‘Arkadaşlar ben ölürsem dolabımı toplarsınız’ yazıyordu. Oda arkadaşına sorduk. Kız notu görünce güldü ve geçen yıl yazıldığını söyledi. Oda arkadaşı, ‘Gülistan çok dağınıktı. Biz de dağınık olduğu için kendi aramızda şakalaşırdık. O da böyle bir not yazdı’ oldu. ”

Yorumlar