Fatih Terim'in babası kimdir? | Talat Terim kimdir? | Talat Terim neden öldü?

Fatih Terim'in babası kimdir? | Talat Terim kimdir? | Talat Terim neden öldü? | Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in babası Talat Terim tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Fatih Terim'in babası kimdir? | Talat Terim kimdir? | Talat Terim neden öldü?

Fatih Terim'in babası kimdir? | Talat Terim kimdir? | Talat Terim neden öldü?
Son Güncelleme: 6 Şubat 2019 Çarşamba 17:44
6 Şubat 2019 Çarşamba 17:30

Fatih Terim'in babası kimdir? | Talat Terim kimdir? | Talat Terim neden öldü? | Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in babası Talat Terim tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Fatih Terim'in babası kimdir? | Talat Terim kimdir? | Talat Terim neden öldü? detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Galatasaray'ın deneyimli teknik direktörü Fatih Terim babası Talat Terim'i kaybetti. 94 yaşında olan Talat Terim detavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Babasının cenazisini almak için hastaneye gelen Fatih Terim'e çevresinde destek mesajları geldi.

Talat Terim kimdir?

Talat Terim, 1924 yılında dünyaya gelmiştir.

Fatih Terim'in tarafından yayımlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı: Nerede olursa olsun, yurt içinde, yurt dışında; istisnasız her cuma ve her maçtan önce mutlaka babamı arayıp, annemle birlikte dualarını talep eder ve onların gönlünü alırdım şimdi ben babam için dua ediyorum

Fatih Terim'in babası Talat Terim, 6 Şubat 2019 tarihinde tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 94 yaşında hayata gözlerini kapadı.

Fatih Terim kimdir?

Fatih Terim 4 Eylül 1953 tarihinde Adana'da doğdu. Fakir bir ailenin çocuğu olan Terim, babasıyla birlikte pek çok farklı işlerde çalışmıştır. Futbol kariyerine Adana Demirspor'da kaleci olarak başlamıştır. 1974 yılında 1 milyon 650 bin liraya Galatasaray'a transfer olmuştur. 20 Nisan 1975 tarihinde Türkiye - İsviçre maçında ilk kez milli olarak forma giymiştir. Daha sonra kariyerine antrenör olarak devam eden Fatih Terim, 1987 yılında Ankaragücü'nün başına geçmiştir. Takıma büyük başarılar kazandıran Terim, 1980-1990 yılları arasında Göztepe'yi çalıştırmıştır. 1990 senesinde A milli takımını çalıştıran Alman teknik direktör Sepp Piontek'in yardımcılığını yapmıştır. 1993 yılında ise milli takımın başına geçmiştir ve 1996'da takımı Avrupa şampiyonasına götürmüştür. Bu dönemde pek başarı gösteremeyen Fatih Terim, tekrar Galatasaray'ın başına gelmiştir. 1996-2000 yıllarında takımı 4 kez şampiyon yapmıştır. 

2000 yılında ilk kez UEFA  kupasını Türkiye'ye kazandırmıştır. 200-2001 sezonunda kariyerine İtalyan takımı Fiorentina'nın başına geçerek devam etmiştir. Daha sonra 2003 senesine kadar Milan takımını yönetmiştir. Bunun yanında aynı yıl içerisinde yeniden Galatasaray'a gelmiştir. Ancak aldığı üst üste başarısızlıklar sonucu 2004'te görevinden men edildi. 2005 yılında tekrar milli takımın teknik direktörü olmuştur. 19 Ekim 2009 tarihinde ise görevinden ayrılmıştır. 17 Mayıs 2011'de 3. kez Galatasaray'ın başına geçmiştir. 2012 senesinde 5 şampiyonluk ile lig tarihinin en fazla şampiyonluk kazanan teknik direktörü olmuştur.

Futbol oynadığı dönemlerde Adana Demir ve Galatasaray kulüplerinde top koşturmuş, toplam 68 kez Milli Takım formasını giymiştir. 83 kez Adana Demirspor forması altında 12 gol atmış, 317 kez ise Galatasaray forması ile 16 gol kaydetmiştir.

Geçmişten günümüze Ankaragücü, Göztepe, Galatasaray, Fiorentina, Milan ve Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü olarak görev yapan Fatih Terim Türkiye’de İmparator, İtalya’da ise Grande lakabı ile anılmıştır.

24 Eylül 2013 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü başkanı Ünal Aysal tarafından görevine son verilmiştir. 2013-2014 sezonu için Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü olmuştur. Son olarak 2017 yılı itibariyle tekrar Galatasaray'ın başına geçmiştir.

Öte yandan Fatih Terim 1982 yılında Fulya Terim ile evlenerek Merve ve Buse isminde iki kız çocuğu olmuştur.

Yorumlar