Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli? Uşşaki tarikatı nedir?

Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli? Uşşaki tarikatı nedir? Sorusu araştırılmaya başlandı. Peki, Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli? Uşşaki tarikatı nedir? İşte detaylar…

Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli? Uşşaki tarikatı nedir?
Son Güncelleme: 4 Eylül 2020 Cuma 10:57
4 Eylül 2020 Cuma 10:54

Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli? Uşşaki tarikatı nedir? Sorusu kamuoyunda araştırılmaya başlandı. 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel taciz ile tutuklanan Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli? Uşşaki tarikatı nedir? Sorusunu yanıtı haberimizde…

Fatih Nurullah kimdir, kaç yaşında, nereli?

Fatih Nurullah, 1962 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Bedriye, babasının adı Hasan’dır. Kökeni Sivas’ın Divriğili ilçesine dayanmaktadır. İlköğretim eğitimine Özdemiroğlu İlkokulu’nda başlamış, Kemal Atatürk Ortaokulu’nda da tamamlamıştır. Orta öğretim eğitimine Haydarpaşa Erkek Lisesi’nde devam etmiş ve yüksek öğretim eğitimi için İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi Bölümü’nü tercih etmiştir. Milli güreşçi olan Fatih Nurullah, güreş yaptığı dönemde 57 kiloda Türkiye şampiyonluğu ve Balkan üçüncülüğü elde etmiştir.

Sonrasında Nakşi şeyhine tabi olan babasının isteği üzerine cemaatle tanışmış ve 1982 yılında Nakşi şeyhlerinden biri olan Şerif Atalay’ın yanında dini eğitim almıştır.

Uşşaki tarikatı nedir?

Halveti Tarikatı’nın bir kolu olan Uşşaki Tarikatı’nın merkezi İstanbul’un Kasımpaşa ilçesinde yer almaktadır. ‘İpek Yolu’ ismiyle de anılan tarikatın bu şekilde anılmasının nedeni, tarikat için önemli isimlerden biri olan İbrahim İpek Çorumi’nin etkisi olarak bilinmektedir. İbrahim İpek Çorumi’nden tarikatı devralan Fatih Nurullah’ın tutuklanmasının ardından ise tarikata ait tüm dergahlar kapatılmıştır. Ayrıca Uşşaki Tarikatı, Fatih Nurullah’a ait tüm fotoğrafları kaldırmış, Twitter’daki hesapların da tamamını silmiştir.

 

Yorumlar