Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri Emrah Karaduman'ın Bombarduman albümünde yer alan şarkının klibi yayınlanması ile birlikte merak konusu oldu. Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri haberimizde mevcut.

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri
Son Güncelleme: 17 Eylül 2018 Pazartesi 10:55
13 Eylül 2018 Perşembe 13:35

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri. Emrah Karaduman'ın, DMC etiketiyle yayınlanan "BombarDuman" albümünde yer alan "En Güzel Yenilgim feat. Ebru Yaşar" isimli şarkısı, video klibiyle netd müzik'te yayınlandı. Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri haberimizde. Aleyna Tilki'nin Dipsiz Kuyum şarkısıyla gündem olan albüm Demet Akalın'ın seslendirdiği Ses Kes şarkısıyla da gündeme gelmişti. İşte Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle, indir, sözleri...

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim dinle

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim indir

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim şarkısını mp3 olarak indirmek istiyorusanı aşşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak şarkının mp3 haline indirebilirsiniz.

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim indirmek için tıklayınız.

Emrah Karaduman - Ebru Yaşar En Güzel Yenilgim sözleri

O güzel günler daha
Ne kadar uzakta acaba?
Kanadımı kırdın ya
Başkasına gökyüzü olama

Duam belli duyan belli
Gerisi taktir-i ilahi
Eceliyle ölmedi ki kalbim
Var bi katili..

Seni bana sorarlarsa
Benim en güzel yenilgim diyeceğim
Dönsem sana intihar derler
O son değeri vermeyecektim

Ebru Yaşar kimdir?

8 Ağustos 1978 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. 

Aslen Ağrı-Eleşkirtlidir. Abisi vardır. Babası polis, annesi maliyede memur idi. İlkokul birinci sınıfa kadar Ankara‘da okuduktan sonra babasının tayin olduğu Tokat‘ta okuluna devam etti. Ardından İstanbul tayini ile ortaokulu İstanbul’da okumuştur. Liseyi ise tayin oldukları Bitlis‘de okudu. Ardından Adapazarı tayini geldi. 
Adapazarı‘ndayken İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuar sınavlarına girdi ve kazandı. Türk Müziği bölümünde okuyarak mezun oldu. 

Ebru Yaşar ismi insanların kulağına ve hafızasına ilk olarak İbrahim Tatlıses‘in desteği ile çıkardığı “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” adlı şarkısı yer etmiştir. Ancak bununla birlikte ilk albümü olan “Bu Sahilde” adlı albümü İbrahim Tatlıses ile tanışmasından yaklaşık 4 yıl önce 1995 yılında Burhan Çaçan‘ın müzik şirketinden piyasaya çıkmıştır. 

Bu ilk albümü ile Magazin Gazetecileri Derneğinden “Yılın Kadın Sanatçısı” ödülünü kazanan Ebru Yaşar ikinci albümü “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” ile büyük ses getirdi. Bu albüm ve çıkış şarkısıyla “Yılın Kadın Sanatçısı” ve “Yılın Şarkısı” ödüllerini aldı. 

“O Beni Sırtımdan Vurdu” ve “Yalan” şarkılarıyla da müzik listelerinin üst sıralarında yer almayı başardı. “Aşkımız Buraya Kadar” ve “Yeşillenirim” albümleriyle başarısını sürdüren Ebru Yaşar, 2007 yılında Avrupa Müzik’le anlaştı ve 2008 sonunda “Seviyorum Seni” isimli yepyeni albümüyle müzikseverlerle buluştu. Albüme ismini veren şarkıda İsmail YK ile düet yapan Ebru Yaşar, yine müzik listelerinin zirvesine oturdu. 

Uzun bir aradan sonra 2011 de ‘Delidir’ albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Ebru Yaşar, albümüne adını verdiği Sezen Aksu‘nun parçasını Türkçe, Kürtçe ve Arapça okuyarak bir ilke imza attı. İlk defa sıfır bir şarkıyı, hem de Sezen Aksu‘nun parçasını Kürtçe’ye çevirdiler. Bugüne kadar yapılmamış bir şeydi ve ilkleri yapmayı seviyordu. 

Youtube’a baktığımız zaman şarkının Kürtçe ve Arapça hali, Türkçe’den daha fazla dinlendi. 2012 de Ebru Yaşar, yeni tek şarkılık çalışması ‘Ağlayamıyorum’ ile popüler müzik piyasasını hareketlendirdi. 

1999 yılının mayıs ayında İbrahim Tatlıses‘in yardımıyla Ebru Yaşar Seni Anan Benim İçin Doğurmuş adlı 2.albümünü çıkardı. 2.albümü 1.5 milyon satış elde etti. Aynı yıl kral tv video müzik ödüllerinde 1999’da en iyi arabesk kadın sarkıcı yılın şarkısı en iyi beste dalında 3 ödül birden aldı. 

5.albümü 26 kasım 2008 tarihinde İsmail YK ile düet şeklinde Seni Seviyorum adlı bir şarkı çıkarmıştır.2013 yılının Nisan ayında “Sanat-ı Ebru” adlı albümünü çıkardı.2017 yılında Haddinden Fazla albümünü çıkardı. 

Ebru Yaşar, 1,5 yıldır birlikte olduğu işadamı Necat Gülseven ile 23 Haziran 2015 tarihinde evlendi. 

Ödülleri
1995 – Magazin Gazetecileri Derneği (MGD)Yılın Kadın Şarkıcısı 
1999 – 6. Kral TV Video Müzik ÖdülleriArabesk-Faztazi En İyi Bayan 
1999 – 6. Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Beste (Seni Anan Benim İçin Doğurmuş) 
1999 – 6. Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn iyi şarkı (Seni Anan Benim İçin Doğurmuş) 
2003 – İstanbul FMYılın En Çok İstek Alan Şarkısı (Yeminim var) 

Albümleri
1995 – Bu Sahilde 
1997 – Sevenler Ölmez 
1999 – Seni Anan Benim İçin Doğurmuş 
2003 – Aşkımız Buraya Kadar 
2006 – Yeşillenirim 
2008 – Seviyorum Seni 
2011 – Delidir 
2012 – Ağlayamıyorum (Tekli) 
2013 – Sanat-ı Ebru 
2014 – Cumartesi (Tekli) 
2017 – Haddinden Fazla 

Yorumlar