Ehliyet kimlik kartı birleştirme nasıl yapılır? Ücreti ne kadar?

Ehliyet ve kimlik kartı birleştirme nasıl yapılır? Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sürücü belgeleri bundan böyle Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına yüklenebilecek. Ehliyet ve kimlik birleştirme ücreti ne kadar? Tüm detaylar haberimizde…

Ehliyet kimlik kartı birleştirme nasıl yapılır? Ücreti ne kadar?
Son Güncelleme: 21 Eylül 2020 Pazartesi 15:42
21 Eylül 2020 Pazartesi 15:40

Ehliyet kimlik kartı birleştirme nasıl yapılır? Ücreti ne kadar? Kimlik ve ehliyet kartları bundan böyle artık tek bir çatı altında toplanacak. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teknolojinin sağladığı kolaylıklar ile bundan böyle vatandaşımızın işlerini daha çabuk halletmesi için bu büyük devrimden söz etmişti.

Ehliyet ile kimlik kartı birleştirme işlemi için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü “randevu.nvi.gov.tr” web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu alınabilir. Ehliyet kimlik kartı birleştirme nasıl yapılır? Ücreti ne kadar? İşte detaylar…

Ehliyet kimlik kartı birleştirme nasıl yapılır? Ücreti ne kadar?

21 Eylül tarihinden itibaren, yeni tip sürücü belgelerinin Türkiye genelinde Nüfus Müdürlükleri'nden randevu alınmak suretiyle yeni nesil kimlik kartlarına yükleme işlemleri başlayacak. Bu işlem için; sürücü belgesindeki bilgilerin yüklenmesi için herhangi bir ücret alınmayacak.

Sürücü belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda tıpkı eski kartların yenilenmesi gibi, kimlik kartlarından otomatik olarak silinecektir.

Yorumlar