Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait?

Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait? sorusu sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası çok araştırılan konular arasına girdi. Edis konu hakkında açıklama yaptı. Peki Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait? Detaylar haberimizde…

Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait?
Son Güncelleme: 31 Ocak 2020 Cuma 08:27
24 Ocak 2020 Cuma 11:35

Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait? Sosyal medyada ünlü sanatçı Edis Görgülü’ya ait olduğu belirtilen vidolar yayınladı. Vidolar sosyal medyada hızlıca yayılmaya başlayınca sanatçı Edis Görgülü konu hakkında bir açıklama yaptı. Peki Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait? Sizler için araştırdık…

Edis ifşa videosu görüntüleri Edis Görgülü’ye mi ait?

Son zamanlarda popüler olan mesajlaşmaların ifşa edilmesi artmaya başladı. Bazı ünlüler mesajlaşmayı doğrularken bazıları da olayı yalanladı. Sosyal medyada Edis ifşa adıyla bir video yayınladı. Videoda Edis Görgülü’nün olduğu iddia edilen +18 görüntüler yer alıyor. Bu görüntülerin hızla yayılmaya başlamasıyla gözler ünlü sanatçı Edis Görgülü’ye çevrildi.

Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Görüntülerdeki kişi Edis Görgülü değildi. Fiziksel özellikleri Edis'e benzeyen kişi Ricky adını kullanan 25 yaşındaki Riccardo Cossarini isimli bir İtalyan çıktı. Eşcinsel olduğu anlaşılan Ricky'nin Instagram adresinden yaptığı paylaşımlarda Edis'e benzerliği dikkat çekiyor.

Edis: Yasal işlem başlatacağız

Paylaşılan görüntüler nedeniyle açıklama yapan Edis, "Açıklama yapmak zorunda kaldık. O görüntülerin benimle hiç alakası yok. O İtalyan bir arkadaş. Yani umurumda da değil. Ancal kamuoyunu etkileyecek bir duruma gelirse yasal işlem başlatacağız" dedi.

Şarkıcı, sosyal medyada yayılan video hakkındaki soruları yanıtladı. “Videodaki o şahıs ben değilim. O video yüzünden babam kalp krizi geçiriyordu. Ailem çok kötü oldu. Babama, ben olmadığımı söyleyince rahatladı. Zaten videodaki o kişi de ifşa oldu.” 

Edis kimdir?

Londra'da doğdu ve İzmir'de büyüdü. Lise ve üniversite yıllarında okul eğitiminin yanı sıra müzik eğitimi de aldı. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazanınca İstanbul'a yerleşerek albüm hazırlamak için hemen çeşitli kişilerle iletişim kurmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine oyunculuğa başladı. Dinle Sevgili (2011-12) ve Hayatımın Rolü (2012) dizilerinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Oyunculuk yaptığı bu yıllarda menajerinden müzisyenlik için teklif aldı.

Mart 2018'de ilk stüdyo albümü Ân'ı piyasaya sürmeden önce çıkardığı single'lar ile ün kazandı. Aralık 2014'te çıkış single'ı "Benim Ol" ile eleştirel başarı yakaladı ve şarkı Türkiye'de bir hit olarak MusicTopTR Resmî Listesi'nde iki numaraya kadar ilerledi. Ardından yayımladığı "Dudak" (2016) ve "Çok Çok" (2017) single'ları da benzer şekilde Türkiye'de iki numara olurken "Roman" bir numaraya yükseldi. Edis bugüne kadar üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü ve iki Altın Kelebek Ödülü dahil birçok ödül aldı.

Edis, gitar ve piyano çalabilmektedir ancak kendisini profesyonel olarak tanımlayamayacağını belirtmektedir. İlk şarkısı "Benim Ol"un Batı tarzı bir pop havası vardır, aynı zamanda Hürriyet'ten Onur Baştürk'e göre 1990'ların müziğini de çağrıştırmaktadır. Edis, ilk şarkısını "muhtemelen ilgi çekmek amacıyla" 10 yaşındayken yazdı. Yaşı ilerlediğinde bu sözleri tekrar inceledi ve bir çocuk için gayet başarılı olduğuna karar verdi. Freddie Mercury, Michael Jackson, Sezen Aksu ve Tarkan hayranı olduğunu söyledi. Çocukluğunu Barış Manço, Britney Spears ve Justin Timberlake dinleyerek geçirdi. Manço için "Çocukluğumda büyük etkisi var. Unutamadım onu." dedi. Ayrıca Sting'in "Desert Rose"da yaptığı gibi, batı ve doğu müziğini birleştirmeyi hedeflemektedir.

Edis Albümleri

Stüdyo albümleri

Ân (2018)

Single'ları

"Benim Ol" (2014)

"Olmamış mı?" (2015)

"Vay" (2016)

"Dudak" (2016)

"Çok Çok" (2017)

Edis filmografi

Dinle Sevgili (2011-12)

Hayatımın Rolü (2012)

 

 

Yorumlar