Ciciş kardeşler hapse mi giriyor?

Sürekli skandal paylaşımlarıyla gündeme gelen cicişler olarak tanınan Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler hapse mi giriyor?

Ciciş kardeşler hapse mi giriyor?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:54
13 Temmuz 2018 Cuma 12:33

Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin başı bu sefer büyük belada. Cicişler olarak tanınan kardeşlere ve anneleri Fadime Şeker hakkında polislere karşı direnme ve hakaret’ suçlarından 11 aydan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ataşehir’de 26 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen olayda iddiaya göre, lüks bir rezidanstaki dairede iki erkek ile birlikte bulunan kardeşi Ceyda Ersoy için, ‘her yerinde jilet varmış kardeşimin. Daha sonra evin içinde organ bulmuş. Böbreklerini aldılar’ şeklinde ihbarda bulunması üzerine, Ataşehir Asayiş Büro Amirliği’nde görevli Yavuz T. ve Özgün C., verilen adrese gitti. Polis memurlarına kapıyı, dairede bulunan Emrehan B. ve Yasin Y. isimli şahıslar açtı. İçeride bulunan Esra Ersoy’un, olaya maruz kaldığı iddia edilen kardeşi Ceyda Ersoy’un mutfakta olduğunu söylemesi üzerine mutfağa giden polis memurlarına elinde olan ve içerisinde et parçası bulunan poşeti gösteren Ceyda Ersoy, ‘Organım bu’ dedi.

Bu sırada, 112 acil görevlileri de verilen adrese gelerek Ceyda Ersoy’a müdahale edeceklerini söyledi. Bulundukları daireden koridora çıkan Ceyda Ersoy, aynı katta bulunan diğer dairelerin zillerine basarak kapılarına vurmaya başladı. Bu sırada Esra Ersoy da, elinde organ olduğunu iddia ettiği poşetle koridora geldi. Muhafaza etmek için kendisinden elinde bulunan poşeti isteyen polislere vermeyen Esra Ersoy, iftira ve hakaret ederek, ‘polis değilsiniz siz’ gibi söylemlerde bulundu. Bu sırada bir polis memuru, delil amaçlı olarak yaşananları telefonunun kamerası ile kaydetmeye başladı. Olay yerine gelen Ersoy kardeşlerin annesi Fadime Şeker de olaya müdahalede bulunmaya başladı.

Polislerin görevlerini yapmalarına engel olan ve ellerinde bulunan poşeti vermeyen Ceyda ve Esra Ersoy kardeşler, 112 ve 155 görevlilerine güvenmedikleri, polislerin delilleri yok edebileceği, karşı taraf ile işbirliği yaptıkları ve rüşvet aldıkları gibi söylemlerde bulundu. Polislerin uyarılarına rağmen iftira ve hakaretlerine devam eden Ceyda Ersoy, tedavi amaçlı dışarıda bulunan ambulansa götürülmek için bindikleri asansörde de hakaretlerine devam etti.

Esra Ersoy telefonu ile çekim yapmaya devam eden polis memuruna, ‘Sen polis olamazsın. Yoksa muhabir misin? Kamera çekiyor geri zekalı gibi. Sana demedim mi bu arada sen muhabirsin. Merhaba Televole’ şeklinde hakaret, alaycı söz ve davranışlarda bulunmaya devam etti. Ambulansa binen Ceyda Ersoy da, başka bir polis memuruna, ‘Ne kadar iğrenç adamsın’ diye hakaret etti. Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler ile anneleri Fadime Şeker, polis memurlarının şikayetçi olmaları üzerine ifadelerinin alınması polis merkezine götürüldü.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmayı tamamlayan Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler ile anneleri Fadime Şeker hakkında, ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ ve ‘Hakaret’ suçlarından toplamda 11 aydan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Savcılık, suçun zincirleme şekilde işlendiği gerekçesiyle cezanın dörtte birinden dörtte üçüne kadar arttırılmasını da talep etti.

 

Yorumlar