Berkay’ın ses telleri zarar gördü mü? Berkay ne zaman şarkı söyleyebilecek?

Berkay’ın sağlık durumu ile ilgili doktorundan açıklama yapıldı. Peki ya Berkay’ın ses telleri zarar gördü mü? Berkay ne zaman şarkı söyleyebilecek?

Berkay’ın ses telleri zarar gördü mü? Berkay ne zaman şarkı söyleyebilecek?
Son Güncelleme: 12 Ekim 2018 Cuma 15:01
12 Ekim 2018 Cuma 14:57

Futbolcu Arda Turan ile Berkay arasında yaşanan tartışma sonrasında Arda Turan tarafından burnu kırılan Berkay’ın sağlık durumu merak ediliyor. Berkay’ın tedavisi hastanede devam ederken şarkıcının doktorundan açıklama yapıldı.

Bahçelievler'deki özel bir hastanede tedavi gören Berkay'ın sağlık durumuyla ilgili Doç. Dr. Erdem Güven açıklama yaptı.

Berkay’ın ses telleri zarar gördü mü?

Erdem Güven, ardından Berkay'ın burnunda 17 kırık olduğuna dair çıkan haberlere de açıklama getirdi. "Bizim için önemli olan küçük kemik parçalarının oluşmuş olmasıdır." diyen Güven, "Burnun içini açıp kırıkları sayma imkanımız olmadığı için bir sayı söylemeyi doğru bulmuyoruz ve bu nedenle çok parçalı kırık diyoruz." ifadelerini kullandı.

"Berkay beyin son kontrolünü biraz önce yaptık. Tüm kontrollerimizde genel durumunun çok iyiye gittiğini, burnunun gayet iyi toparlandığını, koymuş olduğumuz desteklerin orayı gayet iyi desteklediğini gördük. Şu anda takip ve tedavisi devam ediyor. Çok ziyaretçisi var. Bundan dolayı iyileşmenin ilk üç günü çok önemli. Bu dönemde kontrol altında olmasını daha önemli gördük. Ve bugün de hastanede kalmasına birlikte karar verdik. Çünkü evde daha çok yorulabilir."

Berkay ne zaman şarkı söyleyebilecek?

Güven, "Ses tellerini etkileyen bir durum yok. Bir travma oluştu. Bu travmanın sonucunda burunda bir ödem oluştu. Bu ödemin geçmesi için süreye ihtiyacımız var. Bu süre dolduktan sonra rahatça şarkı söyleyebilecek"  ifadelerini kullandı.

Erdem Güven Berkay'ın ne zaman sahne alabileceği sorusuna ise şöyle yanıt verdi;

"Şu anda burnun almış olduğu şekli koruması için içeriden ve dışarıdan çeşitli destekler yapıldı. Bu desteklerin çıkması yaklaşık on gün sürecek. Ardından tekrar değerlendirme yapacağız.”

 

 

Yorumlar