Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne?

Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yeni evladı dünyaya geldi. Peki, Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne? İşte detaylar…

Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne?
Son Güncelleme: 30 Haziran 2020 Salı 09:28
30 Haziran 2020 Salı 09:07

Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı ile evli olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Esra Albayrak çiftinin yeni çocukları dünyaya geydi. Bakan Albayrak müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.peki, Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne?

Berat Albayrak’ın yeni çocuğunun adı ne, burcu ne, fotoğrafı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Esra Albayrak çiftinin yeni çocukları dünyaya gözlerini açtı. Birçok kişi çiftin yeni çocuklarını araştırıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından 4’üncü kez baba olduğunu duyurdu.

Bakan Albayrak yaptığı paylaşımda, “Rabbimize şükürler olsun, bu gece 4. evladımız Hamza Salih ailemize, dünyamıza sefalar getirdi. Sevgili eşim Esra'ya bize bu mutluluğu yeniden yaşattığı için sevgi ve minnetlerimi sunuyorum. Dualarınızı bekleriz” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak yeni çocuklarının ismini Hamza Salih olarak duyurdu. Hamza Salih Yengeç burcu.

Berat Albayrak kimdir?

Berat Albayrak, 1978'de İstanbul'da doğdu. Albayrak, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü lisans mezuniyetinin ardından, yüksek lisansını New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business’ta tamamladı, Bankacılık ve Finans bölümünden “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı” tezi ile doktora derecesi aldı. 1996 yılında profesyonel çalışma hayatına atılan Albayrak, ekonomi, enerji ve finans başta olmak üzere farklı iş kollarındaki birçok farklı girişimlere yönetici olarak öncülük etti.

 

Albayrak, 2013 sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah gazetesinde yazar olarak görev aldı, Marmara Üniversitesinde de bankacılık ve finans üzerine dersler verdi, pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldı. 25, 26. ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Meclis’e giren Albayrak, 64. ve 65. hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yaptı.

Albayrak’ın bakanlığı döneminde, Türkiye’nin orta ve uzun vadeli enerji politikalarından oluşan Milli Enerji ve Maden Strateji Belgesi hazırlandı. Bu kapsamda doğalgaz arz güvenliği için Türkiye’nin ilk FSRU (Sıvılaştırılmış Doğalgaz Depolama ve Gazlaştırma Ünitesi) Projesi, yerli fabrika ve Ag-Ge şartlı biner megavatlık dünyanın en büyük güneş ve rüzgar enerjisi santralleri ihalesi, Türkiye’nin ilk yerli ve milli sondaj gemisinin hizmete alınması, 1 milyon metrekare sondajı hamlesi, Ulusal Bor Stratejisi gibi enerji ve maden alanında dünyaya örnek olacak birçok proje hayata geçirildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Erdoğan ile evli olan Berat Albayrak 4 çocuk babasıdır.

Esra Albayrak kimdir?

1983, İstanbul doğumlu. Türkiye Cumhuriyetinin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Emine Erdoğan'ın kızlarıdır. Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşidir. Ahmet Burak, Necmettin Bilal Erdoğan ağabeyleri, Sümeyye Erdoğan kız kardeşidir.

Esra Erdoğan İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra üniversite eğitimini ABD’de İndiana Üniversitesinde 2003 yılında tamamladı. Hemen ardından yine ABD’de California’da Berkeley Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı ve Türkiye’ye döndü.

Esra Erdoğan, 2004 yılında yazar Sadık Albayrak’ın oğlu Berat Albayrak’la İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezinde dünya evine girdi. Başbakanın kızı Esra Erdoğan ile Berat Albayrakın düğününde, 4’ü yabancı lider, 6 kişi nikâh şahitliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikâhın şahitliğini Ürdün Kralı Abdullah, Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, Romanya Başbakanı Adrian Nastase, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül yaptı.

Esra-Berat Albayrak çiftinin 4çocuğu vardır.

Esra Erdoğan Albayrak, 2010 yılında Ümraniye Belediyesi’nce yürütülen okula ve okuma-yazma kurslarına gidemeyen engellilere evlerinde eğitim verilmesini öngören “Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz” kampanyası kapsamında gönüllü öğretmenlik yaptı.

31 Ekim 2012 tarihinde yapılan Yeşilay’ın 69. olağan genel kurulu toplantısında 12 kişilik yönetim kuruluna Esra Erdoğan (Albayrak) da seçildi. Esra Erdoğan Albayrak, halen sivil toplum kuruluşlarıyla bağlantılı çalışmalarda yer almaya devam etmektedir

 

 

Yorumlar