AK Parti’nin en genç Milletvekili Rümeysa Kadak kimdir?

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına göre AK Parti’nin en genç milletvekili ismi Rümeysa Kadak oldu.

AK Parti’nin en genç Milletvekili Rümeysa Kadak kimdir?
Son Güncelleme: 25 Haziran 2018 Pazartesi 12:31
25 Haziran 2018 Pazartesi 12:28

24 Haziran seçim sonuçlarının belli olmasının ardından TBMM’ye giren ve girmeyen isimler araştırılmaya başladı. 27.Dönem Milletvekili isimleri belli oldu. Açıklanan AK Parti Milletvekili isimleri arasında en çok dikkat çeken isim ise Rümeysa Kadak oldu. 2018 erken seçimlerinin en genç milletvekili olan Rümeysa Kadak hakkında detaylar merak ediliyor.

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi Recep Tayyip Erdoğan'ın A takımında yer alan ve genç yaşına rağmen Erdoğan'ın A takımına girmeyi başarmış. AK Parti'nin en genç vekillerinden Rümeysa Kadak'ı herkes merak ediyor. Rümeysa Kadak kimdir?

AK Parti'de yaş ortalaması 47’ye inen MKYK’nın en genç isimlerinin ikisi de 20’li yaşlarına yeni giren üniversite öğrencileri Yasemin Atasever ile Rumeysa Kadak'tı. AK Parti listesindeki genç adaylardan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun (MKYK) da en genç üyesi olan 22 yaşındaki Rümeysa Kadak, İstanbul 3’üncü bölge 10’uncu sıradan resmi olmayan sonuçlara göre seçilerek Meclis'e girdi.

Rümeysa Kadak kimdir?

Rümeysa Kadak AK Parti'de Meclis'e giren en genç vekil oldu. Rumeysa Kadak Erdoğan'ın A takımına girmeyi başaran Kadak halen Marmara Üniversitesi'nde Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nde okuyor. Ayrıca okulun öğrenci konseyi başkan yardımcısı görevinde de bulunuyor. 22 yaşındaki Kadak, Erdoğan'ın dikkatini bir münazara turnuvasının ödül töreni sırasında çekmiş. Kadak münazaraki tavrıyla Erdoğan'ı hayran bırakmış. Rumeysa Kadak ise Meridyen Derneği’nin “münazara” ekibinden Aynı zamanda üniversitede öğrenci konseyinde başkan yardımcılığı yapan Kadak’ın, 7 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan “İstanbul Meridyen Open ‘17 Uluslararası Münazara Turnuvası”nın ödül töreni sırasındaki performansıyla Erdoğan’ın dikkatini çektiği ve MKYK listesine alındığı öğrenildi.

Yorumlar