Acun Ilıcalı Adnan Oktar’ın eski müridi mi?

Ortaya atılan iddiaya göre Acun Ilıcalı, Adnan Oktar’ın eski müridlerinden biri. Ayrıntılar haberimizde..

Acun Ilıcalı Adnan Oktar’ın eski müridi mi?
Son Güncelleme: 13 Temmuz 2018 Cuma 11:15
13 Temmuz 2018 Cuma 10:25

Adnan Oktar’ın gözaltına alınmasınıN ardından birbirinden ilginç detaylar ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre Acun Ilıcalı Adnan Oktar’ın eski müridlerinden biri. Peki ya bu iddiayı kim ortaya attı, doğru mu? Detaylar haberimizde.

Odatv’nin haberine göre, Adnan Oktar'ın örgütüyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan eski kadın mürit Ceylan Özgül, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Acun Ilıcalı'nın da eski bir mürit olduğunu iddia etti.

Polis, 2 yıl süren takipten sonra dün Adnan hoca ve 234 müridine 4 ilde şafak operasyonu düzenledi. Aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu 170 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan yaşları 11 ile 40 arasında değişen 70 kişi Adnan Oktar'dan şikayetçi oldu. Operasyonun ardından, geçtiğimiz aylarda Oktar'ın yanından firar eden Ceylan Özgül, çeşitli TV kanallarına ve ajanslara verdiği röportajlarla örgütün iç yapısını anlattı. Adnan Oktar ve suç örgütüne yönelik operasyonun başlamasına bir nevi vesile oldu. Öte yandan Twitter hesabından yayınladığı bir mesajda "TV8 de yayın kesilmiş bir hata olmuş sanırım sayın Acun Ilıcalı da eski bir mürid olarak anlattıklarımı teyit edecektir" ifadelerini kullanan Özgül, sosyal medyada bomba etkisi yarattı. Özgül, daha sonra bu tweetini sildi.

Ceylan Özgül’ün işte o paylaşımı:

 

Adnan Oktar 30 Aralık 2013’te yaptığı bir açıklamada Acun Ilıcalı’nın 15 yıllık talebesi olduğunu söyledi. Adnan Oktar, "Acun, çocukluğunda çok metanetiydi. Şakacı şamatacıydı. Bakırköy Zuhuratbaba'da oturuyordu. Ben onlara görüşmeye gidiyordum. Çok haytaydı. Her gittiğim de mahallede futbol oynarken bulurdum. Bir kere doğru konuşmamıştı normalde üstüne gitmezdim fakat bana zeka oyunları yapıyordu en sonunda köşeye sıkıştırarak itiraf ettirdim. O zamanlar da çok yamandı. Eşi Seda ise hanım hanımcık kibar kaliteli biriydi. Arkadaşı Esat Yontuç, o da talebemdi. Şuanda da ikisi arkadaştır. Esat Acun'a kıyasla daha sakindi." ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Yorumlar