Abdülkadir Ömür kimdir, kaç yaşında, Barcelona'ya mı transfer oluyor?

Abdülkadir Ömür kimdir, kaç yaşında, Barcelona'ya mı transfer oluyor? Trabzonspor'un genç ve başarılı orta saha oyuncusu Abdülkadir Ömür hakkında Barcelona kulübü Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Peki Abdülkadir Ömür kimdir, kaç yaşında, Barcelona'ya mı transfer oluyor?

Abdülkadir Ömür kimdir, kaç yaşında, Barcelona'ya mı transfer oluyor?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:02
17 Nisan 2019 Çarşamba 14:57

Abdülkadir Ömür kimdir, kaç yaşında, Barcelona'ya mı transfer oluyor? Trabzonspor'un genç ve başarılı orta saha oyuncusu Abdülkadir Ömür hakkında Barcelona kulübü Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Peki Abdülkadir Ömür kimdir, kaç yaşında, Barcelona'ya mı transfer oluyor? sorularının yanıtları haberimizde.

Trabzonspor'un genç oyuncusu Abdülkadir Ömür, “Şampiyonluğun hayalini kuruyoruz. Trabzonspor’la şampiyonluğu inşallah biz de görürüz. Nasıl bir his olacağını tarif edemem. La Liga’ya uygun olduğumu düşünüyorum ama bizim gibi oyuncuların lig seçme şansı yok. Arda ağabey, Rüştü ağabey Barcelona’ya gitti. Nasip olursa hayalim oraya gidebilmek. Hayal edebiliyorsak başarabiliriz. Çok çalışırsak Allah oraya gitmeyi nasip eder.” açıklamasında bulundu.

Abdülkadir'in açıklamasını alıntıyarak yanıt veren Barcelona Türkiye hesabı şu ifadeleri kullandı: Türkiye'de binlerce taraftarımız var, futbol okullarımız var, değerli sponsorlarımız var. Barça tarihinde üçüncü bir Türk futbolcu neden olmasın! 

Abdülkadir Ömür kimdir?

Abdülkadir Ömür, 25 Haziran 1999 tarihinde Trabzon'da hayata gözlerini açtı. 

Çarşıbaşı İsmail Çavuş Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni başarıyla bitiren Abdülkadir Ömür, şu an üniversite sınavlarına hazırlanmakta. Genç futbolcu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda okumak istiyor.

Futbol otoriteleri tarafından oyun zekası, top tekniği ve temposu mükemmel bulunan Ömür, kısa sürede Türkiye'nin gelecek vaadeden yıldızları arasında gösterilmeye başlandı.

2011 senesinde Trabzonspor altyapısında forma giymeye başlayan Abdülkadir Ömür, ilk resmi maçına eski Trabzonspor teknik direktörü Sadi Tekelioğlu döneminde, Adanaspor'a karşı oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçının 65. dakikasında çıktı.  

Futbol otoriteleri tarafından "Messi" olarak anılan Ömür, geçen sezon Ersun Yanal yönetimindeki Trabzonspor'da 3'ü Türkiye Kupası ve 2'si Süper Lig karşılaşmasında forma giyerek 193 dakikada bir gol atıp takımına büyük katkıda bulundu.

2017 yılında Avrupa'nın en iyi genç yeteneği olan 'Golden Boy Awards'a aday gösterildi.

Yorumlar