2019 trafik sigortası fiyatları ne kadar oldu, hangi illerde zamlandı?

Motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında 2019-2022 döneminde uygulanacak asgari teminat tutarları belirlendi. . Peki ama 2019 trafik sigortası fiyatları ne kadar, hangi illerde zamlandı? İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa'da trafik sigorta fiyatları ne kadar olacak?

2019 trafik sigortası fiyatları ne kadar oldu, hangi illerde zamlandı?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:00
24 Aralık 2018 Pazartesi 17:55

2019 trafik sigortası fiyatları ne kadar, hangi illerde zamlandı? sorusu 2019 Ocak ayından itibaren, araç gruplarına ve sürücülerin hasar geçmişine göre tüm illerde uygulanacak trafik sigortası fiyatları belli olmasıyla gündeme geldi. Peki 2019 İstanbul'da trafik sigortası fiyatları ne kadar oldu? Adana, Bursa, Antalya, Ankara ve İzmir'de trafik sigortası fiyatları ne kadar olacak?

2019 trafik sigortası fiyatları ne kadar oldu?

Hazine ve Maliye Bakanlığının, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre motorlu araç işletenleri ve motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyette bulunanlar için yeni yıldan itibaren geçerli olacak asgari maddi sigorta teminatının araç başına 36 bin lira, kaza başına 72 bin lira olacağı belirtildi.

İnsan ve eşya taşımada kullanılan motorlu araçlar, römork, iş makineleri, tarım araçları, özel amaçlı araçlar, motosiklet ve yük motosikletleri için aynı dönemde sağlık giderleriyle sakatlanma ve ölüm teminatı kişi başına 360 bin lira olurken, kaza başına verilecek teminat tutarları 1 milyon 80 bin lira ile 3 milyon 600 bin lira arasında değişecek.

Trafik sigortası 2019 yılında hangi illerde zamlandı?

Sabah gazetesinde yer alan habere göre işte tüm illerin, tüm araç gruplarının ve sigorta yaptıran sürücülerin hasar geçmişine göre 2019 yılı trafik sigortası fiyatları...

Özellikle de en çok merak edilen konu, hangi durumlarda hasarlı sürücü, hasarsız sürücü konumuna düşüldüğü konusunda. Trafik sigortasında fiyatı belirleyen temel unsur, sürücünün hasar geçmişi.

 

Yorumlar