14 Şubat 2019 hangi gün? 14 Şubat hangi burç? 14 şubat burcu nedir?

Milyonlarca aşık 14 Şubat Sevgililer Gününün yaklaşmasıyla 14 Şubat 2019 hangi gün? 14 Şubat hangi burç? 14 şubat burcu nedir? sorularını araştırmaya başladı. İşte 2019 yılında 14 Şubat ile ilgili bilgiler.

14 Şubat 2019 hangi gün? 14 Şubat hangi burç? 14 şubat burcu nedir?
Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 15:05
11 Şubat 2019 Pazartesi 14:50

14 Şubat 2019 hangi gün? 14 Şubat hangi burç? 14 şubat burcu nedir? soruları 14 Şubat Sevgililer Gününün yaklaşmasıyla gündeme geldi. İşte 14 Şubat 2019 hangi gün? 14 Şubat hangi burç? 14 şubat burcu nedir? ile ilgili bilgiler.

14 Şubat 2019 hangi gün?

14 Şubat Sevgililer Günü bu yıl Perşembe gününe denk gelmektedir. 14 Şubat 2019 Perşembe günü boyunca sevgilinizle özel anlar yaşayabilirsiniz. 

14 Şubat hangi burç?

14 Şubat Sevgililer gününde doğan bireyler Kova burcudur. Kova burcu 21 Ocack - 18 Şubat tarihlerini kapsar.

14 şubat burcu nedir?

Yönetici Yıldızınız: Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçları temsil eder)

Grubunuz: Hava, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneğiniz: Sağduyu

Özelliğiniz: İnsancıl, iradeli

Emeliniz: İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak

Amacınız: Yükselmek, başkalarına yardım etmek

Anahtar Sözcüğünüz: Bağımsızlık

Yenmeniz gereken huyunuz: İhmalcilik ve paraya değer vermemek

Uğurlu gününüz: Pazar

Uğurlu sayılarınız: 4, 8, 10, 84, 999, 915

Uğurlu taşınız: Kristal ve yeşim

Uğurlu renkleriniz: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar

Uğurlu çicekleriniz: Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu

Uğurlu kokularınız: Sümbül, yasemin, menekşe

Hoşlandığınız müzik: Modern eserler

Olası hastalıklarınız: Kalp ve kan dolasımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yuksek tansiyon

Çok İyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Terazi

İyi anlaştığınız burçlar: Oğlak, Balık, Koç

Kötü anlaştığınız burçlar: Boğa, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü: Yengeç, Başak

Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamliği, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlik, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Kova Burcu

Kova, değişim ve devrimlerin gezegeni Uranüs'ün etkisi altındadır. Bu durum Kovaların arkadaş canlısı,uyumlu,ama ne yapacağı belli olmayan insanlar olarak tanınmasına sebep olur. Değişik açılardan bakılırsa Kovanın zıtlıklarla dolu bir kişiliği vardır. Onu sıradan insanlar gibi tepki vermesini beklemeyin, ayrıca değişimi yenilik ve macerayı sever.

Kovanın dengeli bir kişiliği olmasına rağmen burcunun değişik etkileriyle dengesi çabuk bozulur. Aşırılığa kaçan davranışlara eğilimlidir. Dünyanın mevcut durumu onun hoşuna gitmiyorsa, onu değiştirip kendi ideallerine uydurmak zorundadır.

Dünyada iz bırakmayı başarabilmiş dahi Kovalar vardır. Örnek olarak köleliği kaldıran Abraham Lincoln gösterilebilir. Kovanın ideali baskıya karşı savaşmaktır. İnsanlara daha hoş bir dünyanın kapılarını açan, yeni besteler yapmış olan Wolfgang Amadeus Mozart, bunlardan biridir.

Bazı Kovalar enerjilerini uzay yolculuğu veya zaman içinde yolculuğu olası kılmak için harcamışlardır. Örnek olarak, Jules Verne ya da H. G. Vells gibi ünlü bilim kurgu yazarlarını verebiliriz. Atlantik'i geçen ilk kişi Charles Lintbergh de Kova burcundandır.

Hava guruplarından olan bütün burçlar gibi Kovada abartılı duygulardan korkar. Aklın yardımıyla kontrol edilemeyen durumlardan mümkün olduğunca kaçar. Kendi zekası, Kova için tehlike anlarında hiç düşünmeden kullanılacak bir çıkış kapısıdır.

Temelde iyi, anlayışlı, yardımsever ve hoşgörülü olan Kova, taraf tutmaktan kaçınır. Bu yüzden sık sık gevşeklikle suçlanır. Kova bir şeyi görmek istemezse, görmez...

Kovanın insanlığın nasıl olması gerektiği konusunda muazzam fikirleri vardır. İdealleri gerçekten çok büyüktür. Ütopyalar ve serseri fikirlerle ilgilenmeye eğilimlidir. Bir firmanın mali işler sorumlusu veya bir işin finans görevlisi olmak isteyen Kovalardan sakının. Ya bir dahi ya da bir deliyle karşı karşıyasınız. Her koşulda dikkatli olmalı ve bir karar vermeden önce daha iyi bilgiler edinmelisiniz.

Kova için maddi değerlerin hiç bir anlamı yoktur. En büyük zayıflığı, savunduğu ideallerini kendisinde uygulayamamasıdır. İnsanları kurtarma isteğinde çok ciddidir, ama bu büyük işle ilgili günlük görevlerini bile unutur.

Bunun için Kova, sosyal duyarlılığına rağmen egoisttir. Ama bireysel değil kollektif değerler için savaşır. Bu noktada diğer insanlardan tamamen ayrılır.

Eğer ideallerini gerçekleştirmeyi başaramazsa içine kapanır. Duvarları egoizmden oluşan bir kale kurar. Kendini hoş olmayan sürprizlerden korumak için bu metodu kullanır. Birçok Kovanın kelime hazinesinde içtenlikle söylenen bir 'sen' eksiktir.

Kova burcunda doğanlar, dostluğun egemen olduğu bir dünya özlemi içindedirler. Aşkın arkasında büyük tehlikeler olduğuna inanırlar: Kırık kalpler, öldürülmüş rakipler gibi. Böyle bir aşk, bir dramla biter ve bu Kovayı korkutur.

Aşksız bir dünyada daha az karmaşanın olacağını düşünen Kovaların sayısı az değildir. Bir çokları mantık ile duyguları arasında gidip gelirler.

Bir Kovanın, hayatında aşka çok yer ayırması nadir görülür. Aşk, bu burç için esas ideallerinden sonra gelir. Özgürlük kavgası, mesleki görevler; bunların hepsi onlar için aşktan önce gelir. Kova, Eros'a nadiren kurban olur. Kurban edildikten sonra tekrar ezilenlerin haklarının ve büyük ideallerinin hayalini kurabileceği kendi dünyasına çekilir.

Dostları bu davranışını aldırmazlık olarak görürler, ama aslında öyle değildir. Kova, duygularını açığa vurması söz konusu olduğunda çok çekingendir. Ayrılık acısını gözyaşlarıyla belli etmesi ondan beklenemez.

21 Ocak Lider

22 Ocak Bocalayan

23 Ocak Kişilikli

24 Ocak Ulaşılmaz

25 Ocak Kaderci

26 Ocak Faal

27 Ocak Gelişmiş

28 Ocak Dayanılmaz

29 Ocak Kavgacı

30 Ocak Mükellef

31 Ocak Şair

1 Şubat Gönüllü

2 Şubat Kaliteli

3 Şubat Hakiki

4 Şubat Bükülmez

5 Şubat Hatip

6 Şubat Popüler

7 Şubat Ütopik

8 Şubat Müneccim

9 Şubat Canlı

10 Şubat Yürekten

11 Şubat Rahat

12 Şubat Birleştirici

13 Şubat Çevik

14 Şubat Hazır cevap

15 Şubat Mucit

16 Şubat Animatör

17 Şubat Sebatkâr

18 Şubat Dahi

19 Şubat Kâşif

Yorumlar