Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks görüntüleri doğru mu?

Sosyal medyaya sızdırılan bir fotoğraf günlerdir çok konuşuldu. Peki ama Tekvando Milli Takımı'na ait olduğu konuşulan görüntüler doğru mu? Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks iddiası doğru mu?

Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks görüntüleri doğru mu?
Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018 Perşembe 17:28
17 Mayıs 2018 Perşembe 17:16

Tekvando Milli Takımı'na ait olduğu konuşulan görüntüler doğru mu? Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks iddiası doğru mu?

Sosyal medyada paylaşılan ve Tekvando Milli Takımı'nda yer aldığı iddia edilen sporcuların fotoğrafına dair bakanlık ve federasyonun sessizliğine dikkat çekmişti. İşte Tekvando Milli Takımı'na ait olduğu konuşulan görüntüler doğru mu? Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks iddiası doğru mu? sorularıyla ilgili federasyondan cevap geldi.

Tekvando Milli Takımı'na ait olduğu konuşulan görüntüler doğru mu?

Fotoğrafta, Tekvando Milli Takımı’nda yer aldığı ileri sürülen 5 sporcunun, milli takım kampında 1 kadınla grup seks yaptığı görülüyordu. Kimileri ise görüntülere ilişkin tecavüz iddialarında bulundu.

Fotoğraftaki sporcular sosyal medyada isim isim deşifre edildi.

Birçok sosyal medya sözlüğünde gündemin birinci sırası söz konusu sızıntıydı.

Bazı haber sitelerinin de haberleştirdiği olayın ardından, Odatv, Türkiye Tekvando Federasyonu’nu aradı.

OdaTv'nin açıklamasına göre: Fotoğrafın doğru olup olmadığını, fotoğraftaki kişilerin milli takımda yer alıp almadığını, kimin hangi amaçla sosyal medyaya sızdırıldığını, olayla ilgili soruşturma açılıp açılmadığını öğrenmek istedik. Ancak federasyondan 3 gün botunca bir yanıt alamadık.

Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks iddiası doğru mu?

Federasyonun ardından AKP hükümetinin Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine de olayı sorduk. Bakanlık sosyal medyaya düşen olayı araştırıp açıklama yapacaklarını söylediler. Ancak onlar da ısrarlı aramalarımıza rağmen 3 günlük bir sessizliğe büründüler.

3 gündür ısrarla sorduğumuz sorulara ne federasyon ne de bakanlıktan bir yanıt alamadık. İki kurum da "milli skandal" olarak tanımlanan olayı sessizlikle geçiştirmeye karar vermiş görünüyor.

Sessizlik sürünce kulislerde konuşulan "hatırlı aile çocukları" iddiaları da güçleniyor.

HABERİMİZDEN 1 SAAT SONRA FEDERASYONDAN AÇIKLAMA

Yukarıdaki satırları yazdığımız haberden 1 saat sonra Tekvando Federasyonu açıklama yaptı. Federasyon açıklamasında en dikkat çeken yer ise; fotoğrafta yer alan kadının sporcu olmadığıydı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar da kadının da sporcu olduğu iddia edilmişti.

Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada “Son günlerde sosyal medyada dolaşan Taekwondo sporcularına ait olduğu ve Taekwondo Federasyonumuz faaliyetlerinde çekildiği iddia edilen fotoğraf ve haberlerle ile ilgili Federasyonumuza gelen ihbarlar üzerine konu Disiplin Kurulumuza 30 Nisan 2018 tarihinde ‘İdari Tedbir’li olarak sevk edilmiş; konu ile ilgili Bakanlığımız bilgilendirilmiş, Bakanlığımız tarafından müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmış, Teftiş Kurulu raporunu hazırlayarak Federasyonumuza gereği yapılmak üzere gönderilmiştir. Konuyla ilgili Türkiye Taekwondo Federasyonu Disiplin Kurulunca soruşturma devam etmektedir” denildi.

FOTOĞRAFTA YER ALAN KİŞİLER

Federasyon’dan yapılan açıklamada yapılan araştırma ve incelemenin sonuçları da paylaşıldı: “1.Federasyonumuz ve federasyonumuzun faaliyetleri ve milli takım kamplarıyla alakasının olmadığı, bu olayın kişilerin bir eylemi olduğu,

2.Olayda olduğu iddia edilen bayan sporcunun orada olmadığı, orada bulunan kişinin sporcu dahi olmadığı,

3.Kamuoyunda kötü ve art niyetli yapılan bu haberlerin bütün Taekwondo camiasına zarar verdiği,

4.Taekwondo sporu ve Taekwondo sporcularına yönelik art niyetli yapılan bu haberlerin başarıdan başarıya koşan, geçtiğimiz hafta yapılan Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonasında takım halinde şampiyon olan Taekwondo milli takımlarımızın moral ve motivasyonunun bozulmasına sebep olacağı,

5.Bu haberlere yönelik haberlere ilişkin yayın yasağı alındığı bu sebeple yapılacak bütün haberlerin suç teşkil edeceği

Federasyonumuz aleyhine yapılan asılsız bütün bu haberlere ilişkin Taekwondo Federasyonu olarak haberleri yayınlayan, yayan, haber yapan kişi ve kuruluşlarla ilgili cezai ve hukuki işlemler başlatılmış olup; Bundan sonra da bu işlemleri yapanlarla ilgili her türlü cezai ve hukuki işlemleri yapmaya devam edeceği, kamuoyu ve Büyük Taekwondo ailesine duyurulur.”

Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndaki grup seks görüntüleri

Yorumlar