Domagoj Vida'nın Kovid-19 testi pozitif çıktı! Türkiye-Rusya maçı oynanacak mı?

A Milli Futbol Takımı'nın, Hırvatistan ile oynadığı hazırlık maçının devre arasında Covid-19 testi pozitif çıkan Domagoj Vida oyundan alındı. Bu durum Türkiye'nin 15 Kasım Pazar günü oynayacağı Rusya maçını etkileyecek mi? İşte detaylar...

Domagoj Vida'nın Kovid-19 testi pozitif çıktı! Türkiye-Rusya maçı oynanacak mı?
Son Güncelleme: 12 Kasım 2020 Perşembe 11:01
12 Kasım 2020 Perşembe 10:48

A Milli Futbol Takımımız, UEFA Uluslar Ligi'nde Rusya ve Macaristan ile oynayacağı maçların öncesinde Hırvatistan ile bir hazırlık maçına çıktı. 3-3 eşitlikle sona eren karşılaşmanın önüne geçen olay ise Beşiktaş forması giyen Hırvat stoper Domagoj Vida'nın corona virüsü testinin pozitif çıkmasıydı. Hırvatistan Milli Takımı'nda, Türkiye maçı öncesi yapılan testlerin tamamı negatif çıksa da, ekibe İsveç maçı için yapılan testlerde Vida'nın pozitif çıkması dikkat çekti.

Test sonuçları takıma ulaşır ulaşmaz, tecrübeli oyuncu devre arasında oyundan alınırken, A Milli Takım da, bazı oyuncuların Vida ile temas etmesi sonrası teste sokuldu. Öte yandan bu olayın 15 Kasım Pazar günü Rusya ile oynanacak mücadeleyi etkileyip etkilemeyeceği merak ediliyor.

1'i kaleci 13 futbolcu negatif olmak zorunda

Hırvat basınından 24sata'da yer alan habere göre UEFA, oynanacak maçlardan 2 gün önce yapılan testleri dikkate alıyor. Buna göre Hırvatistan Milli Takımı, İsveç ile 14 Kasım Cumartesi günü oynayacağı maç için tekrar teste girdi. Yine kurallar gereği takımda en az 1'i kaleci olmak üzere 13 futbolcunun negatif çıkması halinde İsveç maçı oynanacak. Dolayısıyla, Hırvatistan'dan 1 gün sonra maça çıkacak olan A Milli Takım'da da aynı şekilde en az 1'i kaleci 13 futbolcunun negatif çıkması halinde Rusya mücadelesinin oynanmasında bir engel bulunmuyor.

.

Yorumlar