Sinan Gümüş Galatasaray’ın teklifini reddetti

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolcuların arasında yer alan Sinan Gümüş’e Galatasaray yeni teklif yaptı. Ücreti az bulan Gümüş teklifi reddetti.

Sinan Gümüş Galatasaray’ın teklifini reddetti
Son Güncelleme: 9 Mart 2019 Cumartesi 16:45
9 Mart 2019 Cumartesi 11:29

Galatasaray’da sezon sonu sözleşmesi bitecek olan futbolcular ile görüşmeler yapılamaya devam ediyor. Bu futbolcular arasında Sinan Gümüş de bulunuyor.

 Gümüş adına menajeri ile görüşen yönetim, 5 yaşındaki futbolcuya yüzde 50'lik bir zam uygulayarak teklifini yaptı. Yani sarı kırmızılı yönetim, şu anda 650 bin Euro garanti ücret alan Sinan Gümüş'e, 1 milyon euro önerdi.

Teklif TL bazında yapıldı

Sinan'ın şu ana kadar olumlu yanıt vermediği ortaya çıktı. Kontratı mayıs ayında sona erecek olan 25 yaşındaki oyuncunun, yıllık 1 milyon Euro'ya karşılık gelen ve TL bazında yapılan teklife sıcak bakmadığı öğrenildi. Sinan Gümüş'ün, Galatasaray'ın önerdiği bu kontrat şartlarına, "Yıllardır takımda en düşük gelir elde eden futbolcuyum. Bu formayı giydiğim müddetçe de her zaman elimden geleni yaptım ve yine yapacağım. Bu kariyerimde atacağım en önemli imzalardan biri" diyerek sunulacak kontrat şartlarının daha iyi olması gerektiğini belirttiği öğrenildi.

Yurt dışına gidebilir

Galatasaray yönetimi ise Sinan'ın yeterli bulmadığı kontrat şartlarında artışa gidip gitmemeye sezon sonuna kadar geçecek süreci gözlemleyip karar verecek. 25 yaşındaki futbolcunun sergileyeceği performansa bağlı form durumuna göre, yönetim sunduğu sözleşme şartlarını revize edecek. Sinan Gümüş'ün, Galatasaray ile yeni sözleşme imzalamak için 1 milyon Euro'nun üzerinde bir teklif beklediği ve gelmemesi halinde ise futbol hayatına yurt dışında devam etmeyi düşündüğü öğrenildi. Sinan, bu sezon 23 maçta 4 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

Yorumlar