Yanal raporunu yönetime sundu

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, hazırladığı raporu yönetimine sundu. Yanal’ın hazırladığı rapor göre sezon başında kadro yanlış oluşturuldu.

Yanal raporunu yönetime sundu
Son Güncelleme: 9 Mart 2019 Cumartesi 16:46
9 Mart 2019 Cumartesi 11:13

Süper Lig’de sezon başında kötü giden ve hatta düşme tehlikesi geçiren Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, detaylı raporunu yönetime sundu.

Yanal'ın raporunda sezon başında kadronun yanlış oluşturulduğunu, neredeyse her bölgede takımın sıkıntı yaşadığını ifade ederken, devre arasında stoper ve orta sahaya yapılan 5 takviyeyle takımın biraz olsun toparlandığı vurgulandı.

Teknik heyet raporunda sezon başından bu yana yaptığı transferler nedeniyle tartışılan ve başarısızlığın bir numaralı sorumlusu olarak gösterilen sportif direktör Damien Comolli'yi de hedef aldı. 31 kişilik kadrodan 14-16 oyuncuyla gelecek sezona devam edeceğini, bu futbolcuların da gelecek sezonki kadronun iskeletini oluşturacağını dile getirilen raporda, sarı-lacivertli takımın neredeyse tüm mevkilerinde sıkıntı yaşandığını, yeni sezonda takımın kaleci, sol bek, sağ bek, stoper, orta saha ve forvet mevkilerine transfer yapması gerekeceğine dikkat çekildi.

Sezon sonu birçok isimle yollar ayrılıyor

Hazırlanan raporda birçok isimle sezon sonu yolların ayrılacağı belirtildi. İsviçreli golcü Michael Frey ile kiralanan Diego Reyes'in yetersiz olduğu ve gönderilmesini istenirken genç oyuncular Oğuz Kağan Güçtekin ve Ferdi Kadıoğlu'nun da oynayabileceği bir takıma kiralanmalarının gelişimleri açısından doğru yol olacağı yönünde raporda yer verildi.

Yorumlar