Merih Demiral, 5 yıllığına Juventus ile anlaştı.

Fenerbahçe alt yapısından yetişen Merih, Alcanenense ve Sporting derken bu sezon başında Alanya’ya transferiyle tüm dikkatleri üzerine çekti, sonra da ilk kez A Milli oldu. Devre arasında Sassuola’ya imza atan ve burada gösterdiği performansla dünya devlerinin dikkatini çekti.

Merih Demiral, 5 yıllığına Juventus ile anlaştı.
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:03
24 Mayıs 2019 Cuma 10:20

Fenerbahçe altyapısından oynadığı dönemde profesyonel sözleşme önerilince şans bulamayacağını düşünen Merih Demiral, 2016’da Portekiz ekibi Alcanenense’ye gitti. Buradan da 200 bin Euro karşılığında Sporting Lizbon’un altyapısının yolunu tutan genç yıldız, sezon başındaki sıkıntılar yüzünden 3.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu ile Alanyaspor’a kiralandı. Merih buradaki başarılı performansının ardından 2018 Kasım ayında Mircea Lucescu tarafından A Milli Takım’a alındı ve ilk maçını Ukrayna ile oynanan hazırlık karşılaşmasında oynadı. Bu süreçte Merih’in bonservisini alan Akdeniz ekibi, 20 yaşındaki stoperi sonraki satıştan yüzde 12.5 pay ve sezon sonunda 6.5 milyon Euro’luk zorunlu satın alma maddesi ile Sassuolo’ya gönderdi.

Bonservisi 20 milyon Euro

Bu transferde Alanya’nın 3 milyon Euro’luk bir kazancı olurken, 21 yaşındaki stoper de İtalyanlar’ı büyülemeye devam etti. Sassuolo’nun değişmez isimlerinden biri olan ve Euro 2020 Elemeleri’ndeki Arnavutluk ve Moldova galibiyetlerinde Ay-Yıldızlı formayı başarıyla giyen yıldız adayımızın, dünya devi Juventus’la 5 yıllık anlaşma sağladığı öne sürüldü. La Gazetta Della Sport Gazetesi, bu transfer için Juve’nin yaklaşık 20 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceğini yazdı. 

 

Yorumlar