Lucescu TFF ile yaptığı görüşmeyi açıkladı

Mircea Lucescu, A Milli Takım ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmişti. Lucescu, TFF ile yaptığı görüşme hakkında konuştu.

Lucescu TFF ile yaptığı görüşmeyi açıkladı
Son Güncelleme: 20 Şubat 2019 Çarşamba 14:04
20 Şubat 2019 Çarşamba 14:02

Geçtiğimiz günlerde  A Milli Takım ile yollarını ayıran Mircea Lucescu , TFF ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Lucescu, İtalyan basınından La Gazetta dello Sport'a röportaj verdi. Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Atletico Madrid-Juventus maçını değerlendiren Rumen çalıştırıcı, Milli Takım'dan ayrılık sürecine dair de önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşmeyi anlatan Luce, görevden alma ya da görevi bırakma gibi bir durum olmadığını belirterek, "Avrupa Şampiyonası Elemeleri vardı ve ben de federasyona, 'Ya sözleşmemi 2 yıl uzatın ya da bu işi başkasına teslim edin' dedim. Çünkü elemelere başlayıp yarıda bırakmak olmazdı" ifadelerini kullandı.

"Genç bir takım bıraktım"

Lucescu, Ay-Yıldızlı takımda yaptıklarını da överek "30 yaş ortamalı bir takım aldım ve yabancı sınırı olmayan bir ülkede 23 yaş ortamalı bir takım bıraktım. 2. ve 3. ligden futbolcular buldum. Şimdi birçoğu üst düzeye geldiler. Geleceğe umutla bakılacak bir grup oluşturdum. Eğer daha da ilerlemek istiyorlarsa yerli futbolculara daha fazla önem vermeliler. Benfica maçında Galatasaray'ın sahaya çıktığı takıma bir bakın. 11 futbolcunun 11'i de yabancıydı" dedi.

"Bu jenerasyon çok iyi"

Luce, Türkiye'nin genç oyuncularından da bahsederken "Bunlardan biri Merih Demiral. 20 yaşında Sassuolo'nun yolunu tuttu. Fizikli. Stuttgart'tan Ozan Kabak var. Bursaspor'dan Burak Kapacak var. Savunma konusunda Türkiye'nin önü açık. Trabzonspor orta sahasında Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür var. Çok gençler ve düzenli 11 oynuyorlar. İstanbul'da her zaman önemli yetenekler bulunuyor. Bu jenerasyon çok iyi. Ama tekrar söylüyorum, forma giymek için fırsat bulmalılar" diye konuştu.

"Kulüp takımı çalıştırmak istiyorum"

Lucescu, kariyer planlaması ile ilgili olarak ise kulüp takımı çalıştırma isteğini yineleyip "Tekrar kulüp takımı çalıştırmak istiyorum. Her gün çalışmayı seviyorum. Tıpkı Brescia ve Donetsk'te olduğu gibi gençlerle yeni bir oluşum yapmak istiyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorumlar